Пошук:
Автор Pavlenko | 16 мая 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 13612
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Курині птахи не літають, як же вони живуть?

Ряд куриних птахів досить давній і має численну кількість видів. Налічується куриних птахів близько 300 видів. Курині птахи не літають, як же вони живуть? Живуть в усіх країнах світу, крім Антарктиди. Найменші з куриних мають масу 45 г – це карликові перепели, а найбільші – 5-6 кг – це глухарі, павичі, гоко та 10-12 кг – дикі індики та аргуси.
Тіло цих птахів щільне, голова невелика, шия коротка, дзьоб короткий, сильний, злегка опуклий, що пристосований до добування грубого корму. Мають досить велике воло. Крила у них короткі, широкі, добре полегшують швидкий вертикальний підйом, тобто вони можуть без розбігу миттєво злетіти, швидко, але не далеко. Цього достатньо, щоб врятуватися від переслідувачів. Махають своїми крилами вони часто і можуть планувати із гілки на гілку, але майже біля поверхні землі. Добре літають лише перепели. У «курячому царстві» є птахи, які повністю живуть на деревах – деревні кури – гоко (кракси). Вони набагато стрункіші від наземних родичів.Курині птахи не літають, як же вони живуть?
Курині птахи мають сильні, міцні ноги, у самців наявні шпори. Такі кінцівки дозволяють довго і без втоми ходити і розривати грунт під ногами у пошуках їжі. По землі бігають швидко. У тетеревиних по краях пальців рогові торочки, які допомагають міцніше обхоплювати заледенілу гілку і ходити по пухкому снігу, не провалюючись. Під час линяння ці птахи скидають рогові покриви нігтів, дзьоба та торочки пальців.
Сім’ї куриних птахів в основному полігамні, але куріпки, рябчики, деякі види павичів, кеклики, улари моногамні. Деякі види, наприклад, гоко, роками живуть в одношлюбстві. Самці як правило більші і яскравіше забарвлені, ніж самки. У полігамних видів шлюбний період характеризується токуванням. Самці приймають величний вигляд, різноманітні пози, видають своєрідні звуки, можуть жорстоко битися один з одним.
Гнізда будують на землі – це невелика ямка, викладена сухою травою чи листям, пізніше пір’ям. Павичі можуть робити гнізда у розвилці товстих гілок, на зламаних стовбурах, аргуси – часто на пеньках.Курині птахи не літають, як же вони живуть?
Відкладають від 2 до 25 яєць, у середньому 10, насиджування триває від 12 до 30 днів. Турбота про потомство існує в усіх куриних, але в основному у самок.
Тип розвитку пташенят виводковий. Обсохнувши у перший день, малята виходять за матір’ю з гнізда. На відміну від дорослих особин пташенята можуть непогано літати: рябчики, павичі, кури, фазани вміють добре перепурхувати, перепеленята непогано літають уже на 5-6 день життя, пташенята диких курей, індиків, фазанів літають на 9-12 день.
Усі перепели перелітні птахи. Кочові – це куріпки, деякі перепели та дикі індики. Курині птахи добре живуть у неволі – від 10 до 30 років.

Таємниця смітних курей.

В Австралії і на островах живуть тьмяно-чорні або коричневі птахи, розміром із свійську курку. Вони погано літають, видають хриплі крики і майже не потрапляють на очі людям. Ці кури не насиджують яйця своїм теплом, а пташенята виводяться у своєрідному інкубаторі. Його створення повністю залежить від кліматичних умов: одні загрібають їх у нагрітий пісок, інші – у вулканічний попіл, треті – у купи листя.
Птахи витрачають багато сил, будуючи із землі і листя гніздові купи, що досягають 15 м у діаметрі і 4-6 м у висоту. Спочатку самець риє яму, діаметром 4-5 м і глибиною 1 м. Усю зиму він згрібає листя навколо ями, потім покриває купу півметровим шаром землі. Курині птахи не літають, як же вони живуть?Органічна маса зволожується зимовими дощами і під дією сухого повітря й сонця починає ферментувати. Тому температура в гніздовій купі підвищується. Відкладати яйця птахи починають тільки тоді, коли температура всередині гніздової купи внаслідок гниття органічного матеріалу досягає 30⁰С. Коли самка, яка готова до відкладання яєць, наближається з особливим криком до гніздової купи, самець тут же починає її розкопувати. Як тільки самець докопується до органічного матеріалу, самка з усіх боків прощупує масу дзьобом. Якщо температура її задовольняє, вона відкладає яйце, а самець його зариває. Якщо ж температура в ямі низька, самка не кладе туди яйце і самець знову зариває її, а потім починає рити іншу. Перше яйце самка відкладає у вересні, наступне через 5-9 днів, залежно від кількості їжі. За сезон у повній кладці від 10 до 30 яєць.
Після відкладання кладки, самець щодня відвідує гніздову купу, підтримуючи температуру на рівні не менше 33⁰С - 35⁰С. Для цього він розкопує або закопує її залежно від погоди, часу доби і сезону.
Пташенята вилуплюються під землею на глибині до 1 м і не відчувають турботи батьків. Хід до поверхні землі вони проривають до 15-20 годин. Вони вже повністю сформовані і здатні себе захистити.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Фрегати  - віртуозні майстри польоту Фрегати - віртуозні майстри польоту
 Фрегати належать до тих птахів, які більшу частину свого життя проводять у польоті. Орнітологи вважають, що там вони можуть протриматися до...
Не проста курочка, а водяна Не проста курочка, а водяна
 Не всі з нас знають, що існує такий вид птахів як курочка водяна, життя якої тісно пов'язане з водним середовищем. Вона трапляється майже на...
Воронові брати – крук та грак Воронові брати – крук та грак
 Граки та круки з родини воронових наділені високими розумовими здібностями. Численні спостереження доводять, що граки керуються не...
Різнобічна характеристика пташиних яєць Різнобічна характеристика пташиних яєць
 Плодючість виду обмежується здатністю батьків забезпечити їжею потомство, що вони вирощують, і тому величина кладки у гніздових птахів...
Цікавинки про домашню курку – Цікавинки про домашню курку – "приму" свійських птахів.
Цікавинки про домашню курку – "приму" свійських птахів. 1. Прародичі домашніх курей. 2. Що заміняє курці зуби. 3. Будова яйця. 4. Розвиток зародка...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓