Пошук:
Автор Pavlenko | 18 ноября 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 1891
Рубрика: Корисна інформація / Різне

Тіло людини поза біологією

Щоб " почути " те , про що повідомляє нам наше власне тіло, необхідно уважно досліджувати кожну його частину. Подивіться на себе в дзеркало або, закривши очі, внутрішньо зосередьтеся на тій частині тіла, яку ви хочете "послухати". Відчуйте її форму, стан, функцію. Задайте собі питання, на які вам хотілося б отримати відповідь і дозвольте вашому тілу виразити себе в словах, відчуттях і образах, послухайте про що говорить вам ваше тіло. Існування на фізичному рівні кордонів між частинами тіла, наприклад, хребет - кордон між правою і лівою частиною, визначає наявність подібних кордонів на нефізичному рівні.
 Наш організм двобічносиметричний, тобто він має лівий і правий бік, спину і черево, верх і низ. Чи однакові вони? І біологи, і фізіологи, і сучасні біоенергетики скажуть, що вони різні.
 Права сторона тіла активна, дієва, раціонально мисляча, зовнішня, контролююча. Характеризується наполегливістю, авторитарністю, серйозністю і агресивністю, диктує батьківські вчинки, відповідає за ділові якості, є нашою дорослою половиною, тому і називається чоловічою. Ліва сторона тіла жіноча, пасивна, сприйнятлива, емоційна, духовна. Здійснює зв'язок з самим собою, забезпечує цілісність сприйняття. Диктує материнські вчинки - турботу, творення. Вона артистична і грайлива.
 Перед тіла - черево – видимий, явний і доглянутий відділ, який виставляється напоказ і досить вразливий. Це те, що ми бачимо, з чим знайомі. Спина – невидима, неявна, прихована, темна сторона, «далека кімната». Це панцир, захист, стійкість. Ні в якому разі не можна стверджувати, що спина чи черево важливіші, чи один має перевагу над іншим. Кожен з них необхідний на своєму місці: розрив між ними неможливий. Не дивно, що багато людей страждають спинними болями. Спина, яка грає роль панцира і виконує захисну функцію бере на себе перший "удар".
 Верхня частина тіла - "над столом" - видима, демонстрована. Нижня частина тіла - "під столом" - фундамент, опора, стійкість, рівновага. Це «стовбур і коріння ". Грань між верхньою і нижньою частинами тіла можна побачити як розрив між небом і землею.
 Голова – лідер, інтелект, ідеї, інтуїція, фантазії. Це зв'язок із народженням. Місце знаходження органів почуттів - очей, вух, рота і носа. Голова - мислення, логіка, обережність, управління. Вона контролює те, що відбувається в тілі. Розраховує баланс між почуттями та емоціями: «Не втрачай голову», або «Май голову на плечах». Наприклад, людям, страждаючим поділом між головою і тілом, властиві специфічні загальні для них прояви. Перше - це страх. Більшість цих людей отримали настільки сильні травми, що вони змусили їх зовсім забути тіло "через нього у мене вічно якісь неприємності ". Ці люди дуже часто володіють високим інтелектом, у них є дуже суворі моральні підвалини, чітке поняття про те, що слід робити, а чого не слід. І, нарешті, їм простіше прийняти біль і грубість у зверненні, ніж задоволення і ніжність. Навчившись битися зі складнощами вони губляться і знаходяться в стані конфлікту з одного боку, бо жадають теплоти і ніжності, а з іншого боку, вони перелякані.
 Шия і горло - контроль, "брати" або "не брати" в голову, бажання - небажання. Це дихання, ковтання, вказівка, крик, сміх, голос. Міст між почуттями та думками.
 Плечі - постава, відповідальність, вантаж, робота, міцність, самозахист. Зв'язок з діями рук і ніг.
 Руки і кисті – це дія: віддають, беруть, тримають, кидають, завдають удару, створюють що-небудь, беруть участь у грі, самозахисті. Канал між внутрішнім і зовнішнім світом.
 Груди - підтримка життя, міцність, дихання. Це прийняття і віддача, життєствердження, самоствердження, бажання жити.
 Тіло – це конкретна форма, зв'язок із землею, опора. Порушення зв'язку між головою і тілом, тобто між інтелектом з одного боку і пристрастями та фізичними відчуттями з іншого – зустрічаються найбільш часто. Ставлення до тіла як до грішного та нечистого, складалося століттями, і тому так глибоко сидить в кожному з нас страх перед пристрастями і бажаннями. Цей страх позбавляє людину радості, є причиною зовнішніх і внутрішніх руйнувань. Найбільш частий результат боротьби між головою і тілом - хвороба. Розмірковуючи про межі між головою і тілом слід пам'ятати про те наскільки важлива шия. Коли голова і тіло розділяються, міст, що з'єднує їх змушений постати у вигляді воріт із вартою або "прикордонниками". Приплив крові, звуження судин, знижений лімфатичний імунітет, пошкодження суглобів - ось лише деякі прояви, що вказують на можливий блок у цій галузі.
 Кінцівки оформляють зовнішню форму, поверхню, що відповідають за дотик, виконання дій і рух.  Тулуб - основа, сутність, центр, міцність, підтримка. Грань між кінцівками і тулубом можна розглядати як розрив між краєм і серединою, рухом і станом спокою. Дуже часто ця грань видно візуально: у людини з порушеним зв'язком між тулубом і кінцівками тіло буває великим, а кінцівки короткими або навпаки. Ті напруги , які виникають в ногах, часто пов'язані з використанням ніг в якості інструменту агресії, особливо в ранні роки життя, а також є наслідками фізичних травм.
 Таким чином, людина - єдиний функціонуючий сплав тіла і психіки, що завжди повинна відчувати цілісність свого існування.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Особливості долонь і стоп людини Особливості долонь і стоп людини
 Долоня – область кисті руки. На ній є два підвищення: одне утворене м'язами великого пальця, друге - м'язами мізинця.  Стопа -...
Найбільший орган Найбільший орган
 Мало кому приходило в голову, що шкіра дійсно є органом тіла, причому, найбільшим. Вона неначе захисний костюм, який вкриває все тіло з...
Жест – мова без слів Жест – мова без слів
 Спілкування людини здійснюється за допомогою мови, але звичайна жестикуляція, якою ми користуємося під час спілкування, для...
Антагоністична робота в тілі Антагоністична робота в тілі
  Коли м’яз здійснює протилежні дії і одна група м’язів протистоїть іншій, їх називають м’язами-антагоністами. Будучи...
Постава – «мова» тіла Постава – «мова» тіла
 Постава - це спосіб побудови біомеханічної схеми тіла людини у вертикальному положенні. Ця побудова визначається комплексом безумовних...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓