Пошук:
Автор Pavlenko | 23 апреля 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 10573
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Червоний і чорний кольори у жуків-сонечок.

Червоний та чорний - два кольори, у які забарвлені сонечка - “божьи коровки”. Вони мають червоні надкрила з чорними плямами. З протилежним забарвленням, тобто чорні з червоними плямами менше відомі. Червоний і чорний кольори у жуків-сонечок.
Зустрічаються також і з іншими кольорами: жовті, бурі, але вони відносно рідкісні.
Назва – коровка – пов’язана з тією обставиною, що впіймана комаха виділяє крапельку рідини - “молочка”, але не білого, а жовтого. Епітет “божа” походить від схильності жука, посадженого на долоню, злітати зразу ж вгору, до неба.
Найбільш домашнім вважається вид – сонечко двокрапкове. Тому що поза населеними пунктами цей вид не зустрічається. Що ж приваблює сонечок жити біля людини? Виявляється дві обставини:
- велика кількість декоративних рослин, які вражаються шкідниками (тля), яких дуже полюбляють сонечка;Червоний і чорний кольори у жуків-сонечок.
- двокрапкове сонечко добре освоїло людські будівлі у якості місць зимівки. Вони зимують у тріщинах будинків - це щілини, проміжки між рамами вікон, які зігріті людським теплом.
Отже, сонечко двокрапкове влітку знаходить біля житла людини велику кількість поживи, а взимку – зручні укриття. Червоний і чорний кольори у жуків-сонечок.
Божим корівкам властивий поліморфізм, тобто особини одного виду часто відрізняються кількістю або формою плямок. У європейських популяціях переважають червоні жуки з двома чорними плямами і чорні з чотирма або шістьма червоними крапками.
За спостереженнями деяких вчених, різноманітність крапок сонечок може бути пов’язана з генетичним ефектом радіації або сезонними пристосуваннями. Інша частина вчених доводить, що чорне тіло утворюється внаслідок антропогенного забруднення середовища, до якого чорні жуки більш пристосовані.
Фізіологія червоних та чорних сонечок зовсім не вивчена, і в чому є механізм більшої стійкості чорних, невідомо.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Жовтий колір у житті тварин Жовтий колір у житті тварин
 Організми протягом багатьох мільйонів років "відпрацьовували" свої кольори. Сьогодні ми зупинимося на жовтому кольорі. Звичайно, не всі...
Кожна мухоловка – птах-загадка Кожна мухоловка – птах-загадка
  Мухоловки - це скромного наряду жваві птахи, дрібні за розмірами, які добре відомі скрізь. Їх можна зустріти і в хащах неходженого лісу, і в...
Жуки, які шкодять плодові рослини Жуки, які шкодять плодові рослини
 Кожен українець, змалку і до старості, полюбляє плоди, вирощені на рідній землі. Першими достигають суниці, потім черешня, а далі все по черзі:...
Комахи, які зустрічаються нам на лісових галявинах. Комахи, які зустрічаються нам на лісових галявинах.
 Наша школа знаходиться неподалік лісу, поблизу Жукового острова. Систематично учні проводять там екскурсії, ігри, спортивні змагання,...
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про відмінні ознаки ряду Твердокрилі або Жуки. Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про відмінні ознаки ряду Твердокрилі або Жуки.
Відмінні ознаки ряду Твердокрилі або Жуки....
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓