Пошук:
Автор Pavlenko | 1 декабря 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 6265
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Кожна мухоловка – птах-загадка

Мухоловки - це скромного наряду жваві птахи, дрібні за розмірами, які добре відомі скрізь. Їх можна зустріти і в хащах неходженого лісу, і в сільській місцевості, і на подвір'ях багатоповерхових будинків, де заасфальтовано все до останнього метру. Вони гніздяться там, де достатньо мух або іншої крилатої дрібноти - жуків, бабок, метеликів, комарів, ґедзів. Восени живляться ягодами. Але мухоловки ніколи не поспішають заселяти нові місця. Ставлення до людини в мухоловок скрізь однакове: вони з тих небагатьох птахів, чиє життя можна спостерігати зблизька, в будь-якій обстановці, не боячись завадити їм надмірною цікавістю.
 Цікаво, але факт, що життя українських мухоловок біля людини позбавляє маленьких птахів від багатьох неприємностей, які очікують на них у лісі, де білка, дятел, сова чи ворона в будь-який час можуть нахабно зазирнути в гніздо і принести нещастя. Там же нерідко роковою гостею буває й зозуля, але мухоловкам достатньо одного разу, аби запам'ятати, кого вони виростять після її візиту, і в друге вони не стануть насиджувати яйце, з якого вилупиться вбивця їхніх дітей. Тому розумні птахи будують неподалік нове гніздо, а в зозулиному яйці життя згасне від нічної прохолоди, дощів і сонця. А в міському дворі сім'я мухоловок і кормом часто забезпечена краще, ніж на узліссі чи лісовій галявині.
 Видів мухоловок досить багато, наприклад, мухоловка мала, мухоловка сіра, мухоловка білошия, мухоловка королівська, мухоловка дроздова та інші. Причому кожен вид має свої характерні особливості, свої таємниці. Які ж вони? 
 Мухоловка сіра - маленька пташка з непоказним забарвленням. Має добре розвинені навички полювання на крилатих комах, хапаючи їх на льоту. Кожна мухоловка – птах-загадкаЗазвичай вона сидить випроставшись на узвишші та ловить комах, що пролітають повз неї: бджіл, ос, ґедзів, бабок, метеликів. Також  часто полює поміж гіллям дерев, оскільки там є багато місць, зручних для вистежування здобичі, а побачивши її, злітає й ловить гострим дзьобом. Із здобиччю у дзьобі вона повертається на гілку або у гніздо до голодних пташенят. Рідко коли мухоловки годуються на землі, збираючи комах, особливо під час дощу, коли в повітрі їх немає. Перш ніж відкладати яйця, самка сірої мухоловки харчується кормом, в якому міститься особливо багато кальцію, наприклад, маленькими равликами. Така здобич сприяє утворенню міцної яєчної шкарлупи.
 Мухоловка білошия має таку назву, тому що у шлюбному вбранні дорослий самець зверху чорний; лоб i задня частина шиї білі, поперек білуватий, низ білий, а на покривних другорядних махових перах i на третьорядних махових широка біла смуга. По основі першорядних махових пер також проходить широка біла смуга. Хвіст чорний, на основі крайніх пер невеликі білі плями; дзьоб i ноги чорні.  У інших підвидів, задня частина шиї чорна; на лобі невелика біла пляма; на трьох крайніх парах пер білий колір охоплює значну частину їх основи; у позашлюбному оперенні чорний колір змінюється на чорнувато-сірий. Самка сірувато-бура; низ білуватий; білі смуги на крилах вузькі; поперек сіруватий; білої плями на лобі немає.
 У самця мухоловки малої колір пір’я зверху сірувато - бурий; горло і воло яскраво – руді, груди і черево білуваті. Махові пера темно – бурі, дві пари середніх стернових пер чорні, верхня частина зовнішніх стернових пер біла, кінцева – чорна, дзьоб і ноги темно - бурі. Самка буріша, горло і воло сірувато - білі. Верх темно - бурий, з рудуватими плямами, пера горла і вола рудувато - вохристі, Кожна мухоловка – птах-загадка з темно - бурою верхівковою облямівкою, груди і черево сірувато - білі.
 Взагалі мухоловка мала коли сидить, крила тримає трохи опущеними, а хвіст задертим вгору. Поживу як і всі мухоловки здобуває в повітрі, серед гілок та в листі дерев, у дуплах гніздиться рідко.
 Амазонські королівські мухоловки – невеликі за розміром птахи, що розташовують свої гнізда над самою водою, адже їх батьківщина – річка Амазонка  Ці хитрі мухоловки будують собі досить розкішні апартаменти, діаметр яких іноді сягає двох метрів. Висять  вони над водою, і тому важкодоступні для хижаків. Більше ніде в світі у дикій природі цей вид птахів не зустрічається.
 Дроздові мухоловки розміром не більше сойки, мають ще назву пітоху і вважаються австралійськими свистунами. Кожна мухоловка – птах-загадкаЖивуть дроздові мухоловки тільки в лісах Нової Гвінеї. Володіють залозами, що виробляють дуже сильну отруту. Саме їхнє яскраве оранжево-чорне оперення сигналізує про отруйність цієї пташки. Отрута міститься в шкірі, в пір'ї та майже у всіх внутрішніх органах. Ця отрута те саме що батрахотоксин, який також просочує тіло колумбійських жаб-дереволазів. Вона в 100 разів сильніша, ніж стрихнін.
 Довгохвоста, або райська, мухоловка - яскрава пташка, зовсім несхожа на багатьох інших мухоловок. Кожна мухоловка – птах-загадкаУ самця голова і шия синьо-чорні, з яскравим металевим блиском, черевце біле, а спинка - вогняно-руда. На голові довгий загострений хохолок. Але головна прикраса самця - хвіст: теж рудий і довгий. Із-за двох вузьких смугоподібних пір'їн він більше, ніж удвічі, перевищує розміри тіла. Відомі старі самці, у яких хвіст сягає майже півметра, хоча сам птах не більше горобця. Самець ховається в кронах дерев, а самка часто трапляється на очі і, навіть, буває нахабнуватою, підлітаючи на відстань п'яти-шести кроків. Своїй назві «райська» мухоловка зобов'язана схожістю зі справжніми райськими птахами, що живуть в Індонезії та на півночі Австралії.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Гончарна справа у птахів Гончарна справа у птахів
 Назва птаха пічник пов’язана із особливостями життєдіяльності, саме із створенням гнізда. Птах ніколи не намагається заховати своє гніздо...
Червоногруді  красені Червоногруді красені
 Рослини в інеї і, раптом, серед обвитих сніжним мереживом гілок добре помітні милі пташки–товстуни. Не можна пройти, не помилувавшись...
Не проста курочка, а водяна Не проста курочка, а водяна
 Не всі з нас знають, що існує такий вид птахів як курочка водяна, життя якої тісно пов'язане з водним середовищем. Вона трапляється майже на...
Птах, що любить все блискуче Птах, що любить все блискуче
 Полюбляють ці пташки все блискуче, а поблизу людських поселень можна знайти безліч блискучих предметів. Разом з цим вони дуже люблять споживати...
Комахи, які зустрічаються нам на лісових галявинах. Комахи, які зустрічаються нам на лісових галявинах.
 Наша школа знаходиться неподалік лісу, поблизу Жукового острова. Систематично учні проводять там екскурсії, ігри, спортивні змагання,...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓