Пошук:
Автор Pavlenko | 9 апреля 2016 | Коментарів: 0 | Переглянуто 2666
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

"Візитні картки" змієшийки

Птахи супроводжують життя людини з давніх-давен. Кожна дитина виховується на позитивному ставленні до пернатих друзів живої природи. В шкільному віці діти починають детально знайомитися з процесами життєдіяльності та різноманітністю птахів у природі. Як правило кожен може назвати десятки видів птахів, але особливості кожного з них знати складно, адже вони досить індивідуальні. Сьогодні ми поговоримо про чудового птаха зі зміїною шиєю. Звичайно, не всі знайомі з цим птахом, не всі знають де і як він живе. 
   Змієшийка має кілька назв: зміїний птах, птах диявола, анхінга. Саме перша  назва дає чітке уявлення про зовнішній вигляд: довга змієподібна шия. Але крім цього ця пташка має унікальний спосіб підводного полювання. Природодослідники вважають, що саме ці дві особливості є її візитними картками у пташиному царстві.
   Споконвічним ареалом проживання змієшийок є Південна і Північна Америка. Тут вони розташувалися на південь від штату Північна Кароліна і на території Мексики. Навесні вони влаштовують сезонні міграції в Панаму і на Кубу, а потім знову повертаються в південні штати. Що стосується Південної Америки, то ареал поширення анхінги тут простягнувся від Колумбії до Еквадору і на південь до Аргентини. Живуть вони в чагарниках і на деревах, що ростуть по берегах прісних і солонуватих водойм.
   Всього виділяють 4 види змієшийок: американська, індійська, африканська і австралійська. Відповідно і водяться вони в співпадаючих з назвами районах. Американський вид є найбільш поширеним і ділиться на 2 підвиди: класичну змієшийку, що проживає в Південній Америці та північноамериканську, що розташувалася уздовж узбережжя Карибського моря."Візитні картки" змієшийки
   Середня довжина тіла змієшийок становить 85-100 см, маса - 1,4-2 кг. Крила великі, їх розмах може досягати понад 1 м. Але в її зовнішньому вигляді найкраще запам'ятовується довга шия, на якій розташовується маленька голова. Дзьоб довгий і гострий, мов наконечник списа. Сильні ноги злегка зміщені назад і закінчуються трьома пальцями, з'єднаними між собою перетинками. Тулуб закінчується прямим і довгим хвостом.
   Забарвлення у самок і самців різне. Самці темно-сірі із сріблястими або білими крилами та на задній частині спини. На голові у них красується гребінець. У самок все скромніше - коричневе або світло-коричневе забарвлення і відсутність будь-якого гребінця. Всі пташенята, незалежно від статі, мають коричневе забарвлення.
   Унікальність будови шиї змієшийки в тому, що складається вона з 20 хребців, на 8-му і 9-му яких знаходяться особливі кісткові вирости із прикріпленими до них сухожиллями. Дуже розвинені шийні м'язи здатні до майже миттєвого скорочення і стягування. У спокійному стані шия нагадує латинську букву S, а під час викиду повністю розпрямляється. Тому своєрідна будова тіла, робить змієшийку хорошим пірнальником, і як наслідок цього прекрасним підводним мисливцем. Пірнувши на достатню глибину та виявивши ціль, анхінга намагається безшумно підпливти до неї ближче, але на відстані 0,5-1 метра до об'єкта завмирає. В цей час вона як би «збирає» свою довгу шию і готується до найважливішого моменту - атаки. Птах різко викидає довгу шию вперед і своїм довгим і гострим дзьобом, немов гарпуном, проколює здобич. Потім пливе з нею на поверхню, підкидає її високо в повітря і широко "Візитні картки" змієшийки розкриває дзьоб для того, щоб зловити упійману здобич. Харчується змієшийка рибою, рептиліями, земноводними, ракоподібними, іноді водними комахами. Якщо це риба, то вона підкидаєть її таким чином, щоб обов'язково заковтнути з голови.
   Під водою змієшийки можуть перебувати досить довго. Перед тим як пірнути, птах видихає повітря із захованих усередині тіла спеціальних мішків і щільно притискає до тіла крила. Цим додається тулубу обтічність і, завдяки цьому вона швидко плаває, ритмічно перебираючи двома лапами. У разі необхідності птах просто піднімає голову над поверхнею і робить кілька ковтків повітря. Плаваючи з піднятою над водою головою і шиєю, створюється враження, що по поверхні води рухається змія.
   Але плавці з них не найкращі, а все через те, що у них відсутня куприкова залоза, пір'я дуже швидко намокає і птаха починає тягнути на дно. Тому відразу після вдалого улову анхінги намагаються вибратися на сушу сушити свої пір'їнки, вибравши для цього найбільш сонячну ділянку. Відсутність жиру призводить до постійного переохолодження цих птахів і необхідності часто грітися на сонці. Але цей недолік компенсується здатністю до дуже швидкого висихання.
   Змієшийки належать до моногамних птахів, тобто свої пари вони створюють один раз і назавжди. Часто пара може використовувати одне гніздо кілька років поспіль. Після невеликого обряду залицяння самка приймає пропозицію того самця, який сподобався найбільше. Потім обоє починають займатися облаштуванням гнізда, яке найчастіше розташовується в гілках дерев або чагарників неподалік від водойм. Природодослідники досить цікаво описують шлюбні ігри змієшийок. Наприклад, американської змієшийки: «Для залучення уваги подруги кавалер гордо крокує перед нею, розправляючи своє пір'я з надзвичайно красивим малюнком. Прихильна самка підлітає до нього і сідає поруч на одну гілку неподалік від гнізда. Потім вони виконують шлюбний танець, розпушивши хвости і граціозно при цьому вигинаючи шиї. Під час танцю партнери пильно дивляться один на одного з явним задоволенням і захопленням. Після закінчення хореографічних композицій самець дарує самці гілочки, які вона акуратно й ретельно укладає в гніздо». 
   Самка зазвичай відкладає до 6 яєць блакитно-зеленого кольору. Змінюючи один одного батьки протягом 25-28 днів висиджують кладку. В цей час вони стають досить агресивними до небажаних гостей або сусідів. Вони відлякують їх гучними криками, широко розставленими крилами, а також можуть завдавати болючих ударів дзьобами. Пташенята з'являються як і всі нагніздні птахи абсолютно безпорадними, голими і сліпими, але дуже швидко набирають вагу і збільшуються в розмірах, покриваючись теплим м'яким пухом. Перші дні після своєї появи пташенята живляться відригнутою батьками їжею, а пізніше, трохи зміцнівши, самі залазять в батьківський дзьоб майже всім тілом і добувають там свою їжу. Через два тижні малюки починають самостійно плавати і з апетитом поїдають дрібну рибку. У віці двох років молодняк стає готовим до продовження роду.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Дивні птахи гоацини Дивні птахи гоацини
 Всі дивацтва гоацинів пояснюються дуже просто: цей птах - релікт. Він поєднує в собі риси ...
Зимородок – «літаючий дорогоцінний камінь» Зимородок – «літаючий дорогоцінний камінь»
 Довго сидить пташка на прибережному кущику, гілочці, чи камінці, що виступають з води, терпляче видивляючись здобич. Раптом стрімголов...
Гончарна справа у птахів Гончарна справа у птахів
 Назва птаха пічник пов’язана із особливостями життєдіяльності, саме із створенням гнізда. Птах ніколи не намагається заховати своє гніздо...
Фрегати  - віртуозні майстри польоту Фрегати - віртуозні майстри польоту
 Фрегати належать до тих птахів, які більшу частину свого життя проводять у польоті. Орнітологи вважають, що там вони можуть протриматися до...
Не проста курочка, а водяна Не проста курочка, а водяна
 Не всі з нас знають, що існує такий вид птахів як курочка водяна, життя якої тісно пов'язане з водним середовищем. Вона трапляється майже на...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓