Пошук:
Автор Pavlenko | 16 марта 2014 | Коментарів: 0 | Переглянуто 3911
Рубрика: Корисна інформація / Рослинний світ

Папороть, що має "роги"

Вивчаючи вищі спорові рослини, а саме папоротеподібні, інформація про таку папороть, як оленячі роги, відсутня. Біологічна назва - платицеріум - дивовижна рослина, яка не потребує грунту і росте просто на стовбурах і гілках дерев у тріщинах кори. Крім даних назв, цю папороть називають «лосині роги» та плоскоріг.

«Оленячі роги» - епіфітна рослина, що зустрічається в дикій природі в тропіках Азії, Австралії, на островах Індійського океану, Малайського архіпелагу, Філіппінах. У природних умовах може досягати величезних розмірів. Має листя двох видів, що виконують різні функції в житті рослини:

- одні листки плоскі і утворюють щось схоже на кишені, в яких збирається вода, комахи та частини інших листків; все це поступово перегниває і служить живленням для рослини. Вони також є опорою рослини на стовбурах дерев. Спори на таких листках не утворюються;Папороть, що має "роги"

- інший вид листків - великі, красиві, розгорнуті, і саме вони виглядають як оленячі роги, що можуть виростати до одного метра в довжину. Листкова пластинка біля основи пряма, злегка нахилена, а розсічені частки майже вертикально спадають вниз. На нижній поверхні цих листків, а саме на кінчиках листків, утворюються спори. Спорангії в соруси не згруповані. Вся поверхня листя покрита ніжним білуватим пушком, схожим на пухнастий сріблястий покрив. Вважають, що, він перешкоджає випаровуванню води або навпаки, допомагає вбирати вологу з повітря. Особливо чітко проглядається цей пушок на молодих листочках, які в результаті і здаються сріблястими.

У домашніх умовах платицеріум вирощують на шматках кори, на пнях або в підвісних дерев'яних або пластмасових кошиках. Іноді шматки кори з рослиною поміщають в красиві судини, заповнені мохом.

Ось як інколи описують цю незвичайну на вигляд папороть: з часом біля самої основи рослини утворюється кільце з опалого листя коричневого кольору, схоже на трохи дивний качан капусти. Прибирати листки не потрібно, тому що вони представляють для папороті опору. З цього качана згодом розростаються вбік і вгору довгі і плоскі листки.

 Платицеріум, як і будь-яка інша папороть, дуже потребує вологості повітря. Обприскування необхідне, але не безпосередньо на листки, а на відстані 50-60 см. У зв’язку з тим, що листки платицеріума покриті білястим нальотом, то від близького обприскувати на них з часом будуть з'являтися некрасиві плями.  

Ці папороті розмножують обережно відокремлюючи вирослі на стерильних листках паростки. В загальному розмножувати «оленячі роги» важко, іноді у рослини з'являються бічні пагони, які можна відокремити і посадити у вологий грунт.Папороть, що має "роги" Розташовувати цю рослину необхідно на світлому місці, тобто рекомендується інтенсивне освітлення, з притіненням від прямих сонячних променів. Утримувати при кімнатній температурі. 

На мою думку, цій папороті підходить назва саме лосині роги, бо листки більше схожі на роги лося, а не оленя. 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Слони, коні, пляшки у назві рослини: смішно, але цікаво Слони, коні, пляшки у назві рослини: смішно, але цікаво
  Одна і та ж рослина, а має декілька назв, які вона отримала із-за незвичних форм і зовнішнього вигляду вегетативних органів: стовбура –...
Яке ж воно – «Венерине волосся»? Яке ж воно – «Венерине волосся»?
  Звичайно, всі знають, хто така Венера, але яке вона мала волосся, мабуть, ніхто не бачив? Згідно з легендою, ця ніжна папороть виросла з...
Філідії мохоподібних Філідії мохоподібних
 ...листки мохів бувають різними за формою і розміром. Зазвичай вони складаються всього з одного шару клітин, але у деяких видів по краях наявні...
Диморфізм листків у рослин. Диморфізм листків у рослин.
У рослин розрізняють диморфізм, який виявляється у всьому вигляді рослини або тільки в будові окремих органів....
Як визначити вік папороті щитника чоловічого? Як визначити вік папороті щитника чоловічого?
Вік папороті щитника чоловічого можна визначити досить просто....
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓