Пошук:
Автор Pavlenko | 19 февраля 2014 | Коментарів: 0 | Переглянуто 3280
Рубрика: Статті

Що «чує» зовнішнє вухо?

Наш слух - це ключ до активної участі у навколишньому для нас житті. Незважаючи на свої відносно маленькі розміри, вухо є дуже складним органом. Виконуючи роль звукового фільтра, воно перетворює всі чутні нами звуки в певну інформацію. 

Орган слуху - дуже складний і тонкий механізм, який працює безперервно вдень і вночі, навіть, коли людина спить. Його завдання – перетворити звуковий сигнал у потік електричних імпульсів, які інтерпретуються мозком і в результаті сприймаються як звук.

Зовнішнє вухо, як локатор, першим вловлює звук, що проходить через вушний канал до барабанної перетинки. Сьогодні поговоримо саме про так званий локатор - вушну раковину. Біологічна та медична література пише, що зовнішнє вухо виконує дві основні функції – уловлює звукові хвилі та захищає середні і внутрішні його частини від несприятливих факторів. Але, головне все-таки призначення зовнішнього вуха – це уловлювати звук і направляти його в зовнішній слуховий прохід. 

Якщо подивитись на складну конфігурацію вушної раковини, то можна побачити її хитромудрі деталі: горбок, козелок, завиток, ніжки та інші. Вони не тільки не сприяють кумуляції звука, але навпаки, є перешкодою на його шляху. Що «чує» зовнішнє вухо? А оскільки природа не терпить «архітектурних надлишків», то вже тільки будова вушної раковини примушує думати, що їй призначається більш складна роль, ніж тільки уловлювання звуків та захист від забруднення слухового проходу. У одному з медичних видань кінця ХХ ст.. було показано схему подібності вушної раковини з поздовжнім розрізом головного мозку людини, а саме великої півкулі. Їхні обриси надто подібні. Вчені вважають, що це не випадково, адже крім зовнішньої подібності, вони мають ще багато спільного у нервових зв’язках із системами організму. 

Переконує в цьому також іннервація зовнішнього вуха: своїми гілками в нього проросли блукаючий, язикоглотковий, лицьовий, трійчастий нерви та нерви шийного сплетіння. Це говорить про те, що хоч вухо і знаходиться на периферії тіла, але його контакти з центральною нервовою системою і з усіма внутрішніми органами досить тісні. Завдяки таким багатим нервовим зв’язкам зовнішнє вухо одержує можливість чутко «прослуховувати» весь організм, тонко уловлюючи хворобливі відхилення в стані внутрішніх органів і систем органів. 

Цю дивовижну особливість зовнішнього вуха зуміли розгадати ще в давнину: в трактаті східної медицини, наприклад, стверджується, що саме в зовнішньому вусі відбувається «скупчення головних ліній», які пов’язують його з усіма внутрішніми органами. Першу карту проекційних зон і активних точок вушної раковини з представництвами різних органів датують VІІ ст.. нашої ери і пов‘язують з іменем Сун Си Мао – засновником вухоголкотерапії. У Європі автором першої топографічної карти проекційних зон вушних раковин став французький дослідник П.Ножьє. У 1956 р. він представив результат своїх багаторічних праць учасникам міжнародного конгресу. Це виявило на всіх враження бомби, яка розірвалась, так як зовнішнє вухо постало у якості «пульта керування», звідки діючи на певні точки і зони можна впливати на функції як окремих внутрішніх органів, так і організму в цілому. Для практичної діяльності вчений особливо рекомендував 30 найбільш значимих точок. 15 з них називають пунктами органів, тому що вони пов’язані з внутрішніми органами, м’язами, органами чуттів. А 15 інших точок – це «пункти-господарі», оскільки через них вдається впливати на весь організм. Навіть, звичайне миття та витирання людиною вушних раковин взаємодіє на організм в цілому. Холодна вода тонізує, стимулює, бадьорить, а тепла розслабляє та заспокоює. Висновок вчених простий: якщо знаєте, що можливо день буде напружений – необхідно мити вуха холодною водою. 

На сьогоднішній день аурикулярна, від «аурикула» - раковина, «улитка», діагностика збагатилась різноманітними клінічними та експериментальними дослідженнями. З’явились нові топографічні карти зовнішнього вуха, що відрізняються деякою деталізацією. А ось таке зображення вушної раковини може спричинити багато різних думок.Що «чує» зовнішнє вухо? 

Цікаво, але факт, що вушна раковина подібна унікальному витвору мистецтва, бо існує в єдиному екземплярі. Тому що, навіть, в однієї людини ліва і права вушні раковини відрізняються. Коли такі відмінності досить значні, то говорять про дисгармонію в організмі. І, навпаки, симетричність розміщення вушних раковин, строгість вигинів завитка і протизавитка, добре «зліплені» окремі деталі – це свідчення фізичної і психічної гармонії.  

Цікаво, але у людей-довгожителів є свої «маркери», тобто структурні особливості вушних раковин. У понад 80% людей, які перейшли межу 90-річного віку, зовнішнє вухо має три характерні особливості: достатньо великі розміри, видовжена і потовщена мочка, збільшення гребеня протизавитка. Спадкові хвороби також накладають свій відбиток на форму і величину вушної раковини. Наприклад, грубі порушення вушних раковин, знівечені та зрощені із сусідніми ділянками спостерігаються при олігофренії, хворобі Дауна, інших вроджених аномаліях. Крім цього, перенесені різноманітні захворювання також в більшій або меншій мірі виражаються в змінах певних зон та активних точок вушних раковин. Вчені-медики протягом численних досліджень описали, що у хворих на виразку шлунка проекційна зона на вушній раковині набуває форми горбика. А, якщо було зроблено резекцію шлунка, то це місце на раковині може перетворитися в серпоподібний мікрошрам, який складається із білих і червоних смужок. При хронічному захворюванні різних органів, на проекційних зонах з’являються тьмяні крапки блідо-жовтого або сіруватого кольору, ділянки пом’ятості чи незначні заглиблення.

Частіше при захворюваннях змінюються не лише шкірні покриви в області активних точок, а їхня чутливість: вони стають болісними, у них зникає так званий електрошкірний опір і відповідно зростає електропровідність. На цій властивості і базується діагностика по вуху – аурикулодіагностика. Спостереження показали, що у більшості здорових людей електропровідність проекційних точок вушних раковин стабільна: стрілка мікроамперметра коливається у межах 0 – 1. У 120 людей кілька днів вимірювали електропровідність у точці стравоходу до та після їжі. Виявилось, що на прийом їжі точка ніяк не реагує і стрілка показує однакові цифри. А ось на найменші больові відчуття активні точки реагують досить чутливо. Ще цікаве спостереження: при здачі крові з пальця ми одну лише мить відчуваємо різкий біль від скарифікатора, а стрілка амперметра відхиляється до 7-12 мікроампер.Зміни електропровідності в активних точках зовнішнього вуха співпадали із даними клінічного діагнозу майже у 90%. Ось вам і свідчення діагностичної «електричної карти» вуха. Отже, якщо був діагноз, повинне бути і лікування. І воно було: археологами знайдені кам’яні голки різної форми. Також тисячоліттями східною медициною використовувалися металічні голки, припікання, прогрівання, натискання на активні точки. Сьогодні, завдяки технічному прогресу у металічної голки з’явились союзники – лазер, ультразвук, електричний струм… Отже, діапазон аурикулярної терапії постійно розширяється. 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Захисні бар’єри нашого тіла Захисні бар’єри нашого тіла
 Існує зовнішній  і внутрішній захист. Тобто, якщо чужорідному мікроорганізму, все-таки, вдасться пройти зовнішній бар’єр, то на...
Голос - озвучене дихання Голос - озвучене дихання
 Дар слова, як кращий засіб вираження різноманітних процесів внутрішнього життя людини, як могутнє знаряддя підкорення своїй волі інших, як...
«Кожей чувствую» «Кожей чувствую»
 ...шкіра – це орган чуття, що сприймає і відчуває. Ми завжди відчуваємо дотики, погладжування по шкірі, постукування, холод чи тепло довкілля,...
Вуха, вуха, вуха! Вуха, вуха, вуха!
Вуха працюють навіть тоді, коли тварина спить, так як у мозку тварин наявні "сторожові центри”, які попереджають про...
Вирішення проблемних завдань за допомогою практичних методів Вирішення проблемних завдань за допомогою практичних методів
Виконати завдання за допомогою дослідів. 1. Перевірити перед дзеркалом колір вушних раковин після чого одну з них потерти рукою і потім знову...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓