Пошук:
Автор Pavlenko | 5 ноября 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 2545
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Хобот! Як без нього?

Хобот – один із найдивовижніших, найцікавіших і найоригінальніших органів у тварин. Звичайно, мова піде про слонів, хоча хобот наявний не лише у них. Що ж це за орган: орган дихання, орган захоплення їжі та води, орган захисту та нападу чи орган нюху? В усьому світі вважають, що саме хобот – найкращий апарат нюху, бо є продовженням носа. Він дає можливість сприймати запахи на відстані до 5 км.
 Звичайна довжина хобота - близько 1,5 м, вага - 135 кг. Він довгий, м'який, гнучкий і неймовірно рухливий. Сила хобота колосальна. Хобот! Як без нього?Слон вільно піднімає ним колоду до тонни вагою і несе її крізь джунглі. Маючи такий хобот, товстошкірі слони можуть валити дерева і переносити важкі вантажі, обертаючи навколо них свій потужний орган. Разом з цим, можуть виконувати неймовірно тонкі дії. На кінчику хобота у африканського слона знаходяться два виступи або чутливі вирости, схожі на пальці, а у індійського - один. З їх допомогою слон може підняти із землі сірник або досить дрібну монету чи ниточку.
 Утворився хобот від зрощення носа та верхньої губи і складається з 40 тисяч м'язів, але при цьому всередині не містить жодної кісточки. У хоботі є дві ніздрі, через які проходить повітря для дихання. Слон може втягувати через хобот воду і випускати її в пащу, якщо хоче пити, або на спину, приймаючи душ. Він може набрати близько 10 літрів води. Те ж саме він проробляє з пилом або брудом, влаштовуючи собі заспокійливі обливання. Коли слон лежить у воді, він виставляє хобот вгору, щоб дихати. 

 Слон ніколи не надіється лише на свої очі, бажаючи дістати уявлення про те, що відбувається навколо, а завжди піднімає хобот. Якщо він пересувається вночі, то опускає хобот до самої землі, ніби досліджуючи її. Але при цьому не плентається, невпевнено обмацуючи грунт ногами, а спритно й швидко обходить усі перешкоди.
 Однак хоботом слон не тільки нюхає, а й п’є воду, зриває з дерев або піднімає із землі та відправляє в пащу все, чим живиться. Слон без хобота був би приреченим на голодну смерть.
 Слони - розумні і легко піддаються дресируванню, тому впродовж багатьох століть люди в певних районах земної кулі використовували їх для виконання різних робіт.
 Хобот слона здатний також видавати звуки. Саме він і є джерелом трубних звуків, які ми звикли пов'язувати зі слонами. Їх заклики найгучніші в природі. Вони розносяться в радіусі 4 км, а в ясний день звуки слона чути на відстані 300 кв. км. Тобто хобот виконує функції резонатора - служить для посилення звуків.
 Для того, щоб стежити за потомством, ніжно гладити або, навпаки, карати за непослух, слони користуються хоботом. Ним же вони вітають один одного, торкаючись знайомих їм особин. Коли треба щось уважно розглянути, слони піднімають або катають цей предмет хоботом. І звичайно, ним вони зривають соковиті трави і плоди, листя дерев, молоді пагони і кору. До речі, слон, що стоїть на задніх ногах з витягнутим вгору хоботом, перевершує за висотою жирафа!

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Унікальність голосу та голосового апарату людини Унікальність голосу та голосового апарату людини
 Кожного дня ми чуємо досить багато різних голосів. Ми легко впізнаємо по голосу своїх рідних, знайомих та відомих особистостей. Це відбувається...
Голос - озвучене дихання Голос - озвучене дихання
 Дар слова, як кращий засіб вираження різноманітних процесів внутрішнього життя людини, як могутнє знаряддя підкорення своїй волі інших, як...
Чим керує язик, хто керує язиком? Чим керує язик, хто керує язиком?
 Саме головний мозок є верховним посередником у тих відношеннях, які  зв’язують язик та органи травлення. За сигналами, які надходять...
Риби, які не завжди потребують воду Риби, які не завжди потребують воду
 Коли мова йде про риб, всі обов’язково думають, що це організми, які живуть у водному середовищі. Але у кожному правилі є винятки: у...
Навіщо тваринам носи? Навіщо тваринам носи?
Навіщо птахам, звірам, комахам ніс? По-перше, звичайно, щоб відчувати запахи: запахи протилежної статі, запахи їжі, запахи небезпеки… А у кого з...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓