Пошук:
Автор Pavlenko | 31 декабря 2012 | Коментарів: 0 | Переглянуто 30646
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Що передвіщають тварини своєю поведінкою

Прогнозуванням погоди займається велика кількість фахівців, але навіть вони точно не завжди можуть передбачити всі зміни. Зате, майже всі тварини нашої планети у більшій чи меншій мірі реагують на зміни у довкіллі. Багато з нас знає, що існує народний календар, який передається усно із покоління в покоління, тобто все, що відбувається в природі, люди підмічали і запам'ятовували.  Він постійно поповнюється і збагачується.
 Багатовіковий народний досвід висловлений у різних прислів'ях, крилатих висловах, прикметах. Багато з цих прикмет сьогодні може пояснити наука. Безпомилково скажуть наперед, що буде заметіль чи дощ, злива чи тріскучі морози і звірі, і птахи, і комахи.
 При зміні вологості, температури, атмосферного тиску та інших погодних факторів відбуваються зміни в організмі людини. Він може реагувати головними болями, безсонням, болями в суглобах. Тому дуже важливо вчасно розпізнати можливі погодні зміни, щоб мінімізувати їх вплив на самопочуття. Не раз прикмети допомагали людям, а тому їм стали не просто вірити, а користуватися ними щоденно. Проте далеко не всі прикмети можуть вважатися універсальними, тому ставитися до них треба з деякою обережністю. Рослини і тварини поводять себе по різному, але ми звикли до них, як до сусідів, і мало звертаємо увагу. Про що ж говорять зміни в їх поведінці? Наприклад, перед дощем різні тварини поводять себе по-різному:
- горобці купаються влітку у пилу - до дощу;
- дятел стукає дзьобом по дереву в погожий літній день - до дощу;
- чайки ходять по берегу - до дощу;
- риба активно з води вистрибує - до дощу;
- жаби активно стрибають по землі вдень і багато квакають - до дощу;
- павуки з ранку полюють - до негоди.
 Таким чином, тварини гостро реагують на зміни оточуючого їх середовища і у зв’язку із цим вони змінюють свою поведінку, здійснюючи міграції, скорочуючи або збільшуючи свою чисельність. Наприклад, в історії були випадки, що раз на 5 років масово мігрують білки. Вони рухаються «фронтом» шириною 100-300 км не групами чи рядами, а поодиноко. Якщо були водні перешкоди, тварини скупчувалися тисячами і масово перепливали озера, річки, моря. Головне, що більша частина білок у таких небезпечних мандрівках гинула. Подібні поведінкові реакції відомі і у лемінгів. Інший приклад із життя жаб. Описано, що у 1975 році у Німеччині на 5 годин було припинено рух транспорту на автострадах, так як величезна армія цих земноводних заповнила дороги на багато кілометрів. Про викидання китів також всім відомо. Отже кожна тварина своєю поведінкою прогнозує щось нове, можливо незвичне у природі. На сьогоднішній день накопичено багато знань із питання поведінки різних тварин при зміні погодних та інших умов життя.
 Звірі і птахи не лише реагують на зміни погоди, але й здатні її точно прогнозувати. Із численних досліджень стало відомо, що найкращими прогностиками погоди є бульдоги та фокстер’єри. Бульдоги при настанні негоди стають досить в’ялими і відмовляються від їжі. Перед настанням гарної погоди, вони миттєво оживляються. Фокстер’єри навпаки перед дощем виють, риють землю і дуже неспокійно сплять.  Якщо кішка в квартирі забивається під батарею чи меблі, а песик згорнувся калачиком і весь день спить, то цьому одне пояснення: буде різке погіршення погоди - дощ, вітер  і холод.
 У старовину на Русі теж був незвичайний провісник. У багатьох будинках можна було зустріти цікаве пристосування. Скляну посудину з водою і маленькою дерев'яною драбинкою. У цій посудині тримали жабу. Саме вона і передбачала погоду. Якщо вона плавала у воді, чекали суху, сонячну погоду, а якщо піднімалася по драбинці, чекали дощу.
 Відмінні синоптики – вальдшнепи. Вони припиняють видавати звуки, а це означає, що буде зміна погоди в гірший бік: треба чекати похолодання, а то й шаленого снігопаду. Можливо ці птахи добре відчувають зміни атмосферного тиску.
 Дивна здатність передбачити різку зміну погоди мають гуси. Якщо взимку вони притишено присідають до землі – буде віхола.
 Якщо перелітні птахи (журавлі, лебеді, шпаки, граки) не відлітають у теплі краї можна чекати теплої зими. Такі спостереження перевірені десятиліттями.
 Давні ровесники мамонтів та шаблезубих тигрів – сайгаки перед обледенінням степу і пустелі кидаються у стрімкі втечі на сотні і тисячі кілометрів, щоб зберегти себе від голодної смерті. Тобто у них досить добре розвинене відчуття небезпеки.
 Синиці не бояться грози, навіть, коли чути розкати грому і дощ ллє неначе із відра, вони мужньо прикривають собою своїх пташенят. 
 Приміром, перед дощем краби і раки виходять з води на сушу, бджоли сидять у вулику, мурашки закривають всі входи в мурашник, хоча небо ще чисте, метелики ховаються.  
 Про погоду можна судити навіть з того, як літають бабки. Якщо їх політ плавний, спокійний, то чекайте гарну погоду. Якщо ж бабки пересуваються нервово, стрибками, то погода буде змінною. А якщо зграї бабок великі за розміром і літають низько, то очікується дощ.
 Гарну погоду на завтра прогнозують коники своїм активним стрекотіння, а жаби влаштовують справжнісінький концерт. Якщо колір шкіри жаби стає сіруватим, а квакають вони глухо, то це означає, що буде дощ. Якщо дощу не передбачається, то павук плете нову павутину, а якщо він сидить в середині павутини і не рухається, значить, буде дощ.
 Якщо білки збирають величезну кількість жолудів, значить вони чекають сувору зиму. Якщо птахи прилітають восени за кормом в пташині годівниці у великих кількостях, змітаючи всі приготовані для них їстівні припаси, значить, ця зима не порадує м'якою теплою погодою. Якщо сорока літає близько від житла і під стріху лізе - до хурделиці і заметілі. Ворони взимку сидять на снігу - до відлиги. Якщо оси і джмелі починають будувати гнізда дуже високо на деревах, слід чекати холодної зими з високими кучугурами.
 Кажуть, що чорно-коричневі гусениці метеликів ведмедиць можуть передбачати наскільки холодною і сніжною буде зима. Цю гусінь можна побачити восени, так як вона відрізняється дивним забарвленням: частково тіло коричнево-руде, а частково чорне. Вважається, що якщо руда секція її тіла більш вузька, майбутня зима буде досить суворою.
 Про зміни погоди можуть розповісти навіть акваріумні рибки. Якщо вони нерухомо занурилися на дно або навпаки метушаться, вистрибуючи з води -чекай непогоди. В Японії рибки-метеорологи стоять майже в кожному офісі. Жителі країни нових технологій не нехтують народними методами.
 Медузи також дуже чутливі до гроз і різкої зміни погоди. Перед штормом пориви вітру починають посилюватися і породжують незвичайні звуки, які і чують медузи.
 Крім погодних змін тварини можуть передвіщати й інші зміни на даній території. Наприклад, тварини добре реагують на місячні і сонячні затемнення: собаки здіймають несамовитий лай у той час, коли місяць закривається повним диском, навколо якого лише помітна тоненька смужка. Зате птахи мовчать не подаючи ні найменшого звуку. Небезпечні місця намагаються покинути і змії, і птахи, і деякі звірі. З різних кінців світу повідомляють: перед штормами, тим більше цунамі, коні, вівці, собаки, дикі звірі з узбережжя намагаються втекти подалі, забратися вище. На початку п'ятдесятих в Ташкенті поспіль сталося кілька землетрусів. Перед ними тварини хвилювалися, тікали на рівнинні, відкриті простори і жодного разу не помилилися .

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Павуча метеорологія та діагностика Павуча метеорологія та діагностика
  Поведінка павуків завжди привертала увагу людей. І по-перше, у передбаченні погоди. Ще сам Арістотель визнав за павуками здатність передбачати...
Як поводять себе тварини в умовах невагомості Як поводять себе тварини в умовах невагомості
 Кожен живий організм існує у своєму середовищі і пристосовується до певних умов, але інколи трапляються такі ситуації, що необхідно...
Акробати в повітрі Акробати в повітрі
 Кожен вид ластівок займає різні «повітряні поверхи». Вченими було досліджено, що найвище піднімаються стрижі, виловлюючи невидимих...
Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… . Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… .
Всіх тварин годує здатність до переміщення в просторі. «Не побігаєш – по поїси, не поплаваєш – не поїси, не політаєш – не...
Наші співмешканці з типу Членистоногі. Наші співмешканці з типу Членистоногі.
З давніх-давен у житлі людини систематично з’являються співмешканці: таргани, мухи, комарі, павуки… До тарганів у нас відраза, павуків більшість із...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓