Пошук:
Автор Pavlenko | 13 февраля 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 4834
Рубрика: Корисна інформація / Різне

Легенди про виноградне вино.

Імеретинська легенда “Як діє вино”

Спочатку виноградна лоза росла у лісі, її клювали птахи. Пізніше вона була перенесена і посаджена біля будинків людей. Восени був вижатий виноградний сік. Солодкий сік сподобався всім. Приходили люди, дивувалися.
Прилетів соловейко: “Який смачний напій! Хто стане його пити, заспіває по-солов’їному”.
Прийшов півник: “Хто вино питиме, буде любити лайки і стане як я - задиракою”.
Нарешті з’явився жирний кабан: “Хто багато вип’є, буде як я валятися у багні на дорозі”.
Ось так і діє вино на організм.

Легенда “Знахідка Бахуса”

Одного разу ще молодий Бахус, відправився у Наксос. Легенди про виноградне вино.
Пройшовши досить довго, він зупинився відпочити і раптом побачив біля своїх ніг красиву рослину, що ледве вибивалася з-під землі. Вона так сподобалася юнаку, що той вирішив взяти її з собою і посадити дома. Обережно витягнувши рослинку із грунту, він вирушив у дорогу. Але сонце палило так нещадно, що Бахус побоявся того, щоб рослинка не засохла. Озирнувшись довкола він помітив маленьку пташину кісточку, вклав туди росточок і пішов далі. Стебельце почало рости швидше і вже не вміщалося у пташиній кісточці. Щоб Легенди про виноградне вино.врятувати знахідку, Бахус почав шукати щось інше і знайшов кістку лева. Він вклав у неї пташину кістку із ростком і продовжив мандрівку. Але стебельце все росло і росло, тому необхідно було шукати більше пристанище. На цей раз стала кістка осла.
Невдовзі Бахус прибув в Наксос. Поглянувши на свою знахідку, він здивувався: корені рослини густо сплуталися між собою і обплели кістки пташки, лева та осла так, що роз’єднати їх було неможливо. Нічого не залишалось, як посадити у землю все разом. Дивовижний кущик набирався сили і розрісся до незвичайних розмірів. Восени на них утворились грона чудових ягід, з яких Бахус надавив багато соку та зробив вино. Цим вином він пригощав всіх, хто до нього приходив. Кожного разу траплялось диво: коли люди пили небагато, вони ставали сильними як леви, але коли пили багато і довго, їхні голови опускались і звисали, неначе у ослів. Таким чином, пити вина необхідно стільки, щоб співати, подібно пташкам, а перед тяжкою роботою пити стільки, щоб набратися сили лева. Але ніколи непотрібно пити стільки, щоб ставати схожим на осла.

Легенди про виноградне вино.
Молдавська легенда “Лелека та гроно винограду”

Під час турецьких завоювань, молдавська фортеця Городешти була в осаді. Хоробро захищались захисники фортеці, але сили були нерівними. Та ще закінчувалися запаси води та їжі. Яничари святкували перемогу. Але раптово почався сильний вітер від помахів численних пташиних крил. Це сотні білокрилих лелек летіли до Городешти. У дзьобах вони несли великі грона винограду із рідної молдавської землі і воїни у фортеці були врятовані від спраги та голоду. Виноград відродив сили і їм вдалося відстояти, а ворог відступив.
З того часу білокрилий лелека став символом щастя та благополуччя. Такого птаха з гроном винограду ми зустрічаємо на етикетках молдавських вин. Це емблема молдавського виноробства.

Персидська легенда “Як було відкрите вино”

Легенди про виноградне вино.Жив-був Джамшид. Полюбляв він не лише свіжі ягоди винограду, але й сік. Одного разу він приготував так багато соку, що не зміг випити. На наступний день він захотів його допити, але сік забродив. Зробивши декілька ковтків, Джамшид відчув себе дурно і написав на посудині “яд”.
Невдовзі одна з його дружин вирішила накласти на себе руки. Побачивши посудину із підписом “яд”, швидко випила її вміст. Але замість передсмертних страждань та відчула блаженство і підняття життєвого духу. Після того вона ще пила цей напій, що робив її веселою та привабливою. Пізніше у неї нормалізувався душевний стан і вона знову стала улюбленою дружиною господаря. Свою таємницю про чудодійний напій, вона нікому не розповідала, поки Джамшид не побачив пусту посудину з “ядом”, де колись був сік. Звичайно, дружина в усьому зізналася і розповіла про дію такого напою. Джамшид сам став куштувати заброджений сік і відчув, що той надає більше сили. Ось так було відкрите червоне виноградне вино.

Легенди про виноградне вино.
Легенда про Ампела

Одного разу юнак Ампел, улюбленець Діоніса, отримав від свого прихильника подарунок – гроно винограду, яке було підвішене на високому дереві. Намагаючись зняти це гроно, Ампел упав і розбився насмерть. Тоді Діоніс помістив його душу на небі серед зірок. Нова зірка стала називатися “Виндемиатрикс”, тобто “Виноградниця”. Вона знаходиться у сузір’ї Діви і її легко знайти на карті зоряного неба. З того часу виноградна лоза на честь Ампела стала називатися “ампелос”. У Британському музеї в Лондоні зберігається знайдена в Італії скульптурна група, яка зображає Діоніса та Ампела, що виростає із виноградного куща.
Легенди про виноградне вино.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Птахи вчора, сьогодні, завтра. Птахи вчора, сьогодні, завтра.
 Істоти планети, які дійсно потребують людської уваги та піклування – це птахи, тому, що більшість звичаїв українського народу, побутове...
Історичний шлях кавових зерен до України. Історичний шлях кавових зерен до України.
Цікава та самобутня історія кави. Довгий і тривалий шлях подолали кавові зерна від своєї батьківщини Ефіопії до близько 100 країн світу, де їх...
Березовий сік – справжній еліксир здоров'я. Березовий сік – справжній еліксир здоров'я.
Березовий сік – це еліксир молодості і здоров'я. Він здавна був улюбленим напоєм українців. Високо цінували вони не лише смакові властивості самого...
Шлях алкоголю із давнини до сьогодення. Шлях алкоголю із давнини до сьогодення.
Із прийняттям християнства у 988 р. найбільшим споживачем вина на землях східних слов’ян стала православна церква. Вино, як символічна кров Ісуса...
Легенди про рослини Легенди про рослини
Дивним захворюванням захворів один із військових Олександра Македонського: розтовстів чоловік, як гора, неповороткий став, на коня не міг злізти....
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓