Пошук:
Автор Pavlenko | 7 ноября 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 6542
Рубрика: Корисна інформація / Біологія людини

Губи людини: про що вони говорять

Губи - дуже важлива частина обличчя людини. Від їх форми, обрисів, товщини багато в чому залежать особливості зовнішності та вираз обличчя. Вони є не тільки прикрасою особи, але й відображають вік людини, її характер та ставлення до життя. Часто ми чуємо афоризм: "Губи - дзеркало характеру". Дивлячись на обличчя, по губах можна прочитати злобу, задоволення, єхидство, втому. Вони то розпливаються в добрій посмішці, то міцно стиснуті в знак незгоди, адже, у добродушної людини з відкритим характером зазвичай губи посміхаються разом з очима, у злобної чи заздрісної вони стислі, у єхидної - викривлені.
 Губи (верхня і нижня) обмежують ротову щілину і є складками, в основі яких залягає м'язовий шар - переважно коловий м'яз рота, волокна якого розташовані циркулярно, і м'язи з радіальним розташуванням волокон. Спереду губи вкриті шкірою, ззаду - слизовою оболонкою. Між шкірою і слизовою оболонкою уздовж вільного краю проходить проміжна червона облямівка, у якій розрізняють дві зони: зовнішню (гладеньку) і внутрішню (ворсисту). У зовнішній зоні роговий шар епітелію зберігається, проте стає тоншим і прозорішим, зникають потові залози, менше сальних, але вони виділяють секрет,  утворюючи цим цілющу гідроліпідну мантію червоної облямівки, що розташована тільки в куточках губ. Червона облямівка губ містить багато нервових закінчень, тому край облямівки дуже чутливий.  
 Підшкірної клітковини в ділянці губ небагато (шар її дещо більший біля їх основи і в кутах рота), внаслідок чого форма губ навіть у огрядних людей змінюється мало. У правому та лівому кутах рота, у місці переходу однієї губи в другу, утворюється спайка губ. На шкірі верхньої губи по серединній лінії міститься поздовжній верхньогубний жолобок, на нижньому кінці якого на червоній облямівці є невеликий горбок.
 Губи - одна з найбільш вразливих частин нашого тіла, тому що вони постійно піддаються впливу зовнішнього середовища: перепади температури, вітер, сухе і забруднене повітря. Все це сприяє лущенню, появі тріщин, втрати кольору, а при приєднанні інфекції - виникнення запальних захворювань.
 Губи, як і інші частини тіла (язик, нігті, обличчя, очі), можуть багато розповісти про стан здоров'я людини. Потрібно спостерігати за розміром, формою, поверхнею, кольором і обрисом губ. Якщо змінилися параметри губ – це є сигналом про проблеми здоров'я. Наприклад:
- сухі та грубі губи вказують на зневоднення;
- сухі потріскані губи сигналізують про жар в селезінці та пошкодження рідин організму;
- сухість і тремтіння губ характеризують нервозність і страх;
- бліді губи бувають при анемії;
- фіолетовий колір губ показує на застій крові;
- коричнево-чорні виникають від хронічного паління;
- світло-коричневі цяточки - у людини погане травлення або необхідно позбутися глистів в товстій кишці;
- жовтуватий колір губ вказує на захворювання печінки і жовчного міхура;
- синюваті губи дають сигнал про серцеві порушення через нестачу кисню;
- поява на губах тріщин і заїд може пояснюватися гіповітамінозом;
- чіткі вертикальні смуги можуть бути при негативному сонячному впливі або при вікових змінах;
- множинні червоні запалені ділянки на поверхні губ можуть вказувати на лишай. .
 Примітка! Поява описаних нижче симптомів не варто приймати як керівництво до дії. Це тільки привід для більш детального обстеження.
Необхідно знати! Якщо привести в порядок весь організм, то і губи відразу відгукнуться на це - стануть м'якими, рожевими, наповненими і привабливими.

Цікаві спостереження

 Група вчених з Міжнародного університету Маніпал, Малайзія, навчає комп'ютер визначати емоційний стан людини, інтерпретуючи рухи, форму і положення губ людини. Розробка такої системи може стати корисною для створення нових способів взаємодії людини з комп'ютерами, які дозволять інвалідам та іншим людям більш ефективно використовувати спеціалізовані пристрої комп'ютерних комунікацій, такі як мовні аналізатори і синтезатори .
 Для навчання програми вчені використовували безліч фотографій людей різних націй і народностей , "захоплюваних " одними з найпоширеніших людських емоцій - щастям, сумом, страхом, гнівом, відразою і подивом.

Українська література про губи
1. Повні, червоні губи - ознака молодості і краси; у І. Нечуя-Левицького: «Карі очі чорніли, як терен; невеликі повні губи червоніли, як вишня в зеленому листі».
2. Губи - ознака рота: «Мав губу від уха до уха».
3. По губах угадують поведінку людини: губу закопилити означає «надутися, розсердитися, зазнатися», розпустити губи, як капиці, означає «багато говорити, брехати, пліткувати».
4. Прислів’я та приказки: у нього губа не з лопуцька (не з луба), тобто мова про того, хто добре знається на чомусь, ласий до чогось, не дурень.
5. Фразеологізми:
- з піною на губах - з великим злом, ненавистю;
- молоко на губах не обсохло - молодий, недосвідчений;
- на всю (повну) губу, тобто великий, значний, справжній;
- робити з губи халяву - не виконувати обіцянки, обдурювати, перебільшувати;
- дути губу - чванитися, пихато поводитися;
- через губу не плюне - дуже гордовитий, пишний, зарозумілий. «Він думав, що сей пройдисвіт і зробивсь тепер таким паном, що й через губу не плюне» (П. Куліш); «Із палати гордо суне (цар), через губу вже не плюне» (І. Франко);
- копилити губу - пишатися, зазнаватися, а також ображатися; «Декому здавалося, що молодий інженер почав копилити губи. Але ж хіба на всіх догодиш?» (І. Сенченко); «…всі сміялися, тільки Охрім світив очима і презирливо копилив губи» (Г. Тютюнник);
- мазати медом по губах - говорити комусь що-небудь приємне, переважно з корисливою метою. Також викликати в кого-небудь почуття задоволення, радості, втіхи, переважно похвалою, лестощами: «Життя солодкого бажаю
Я всім так саме, як собі,
І через те вас поспішаю
Мазнути медом по губі» (В. Самійленко);
- на всю губу - пан, господар, пані, тобто великий, значний, справжній: «Вже на всю губу пані буде!» (Г. Квітка-Основ’яненко); «Свою крамницю завів, оженився, на всю губу господарем став…» (Панас Мирний);
- розв’язати губу - означає говорити щось в’їдливе, дошкульне;
- цвіркати через губу – грубо ставитися до чогось з презирством або нехтувати чим-небудь.

Губи в світі
 Туристів в Африці привертають своєрідні традиції племені сурі (сурма): жінкам ще в дитинстві видаляють нижні зуби,Губи людини: про що вони говорять щоб вставити губний диск, діаметр якого будуть збільшувати аж до заміжжя. Губи людини: про що вони говорять
 Унікальна «прикраса» жителів племені мурсі в тому, що в юному віці дівчаткам прорізають нижню губу і починають  вставляти туди дерев'яні чурбачки, все більш і більш великого діаметру. За кілька років діра в губі поступово збільшується. У день весілля в неї вставляють «тарілку» з обпаленої глини. Діаметр такої посудини в губі може перевищувати діаметр самої голови. Розмір тарілки є мірилом краси: чим більша тарілка, тим більше худоби дадуть за наречену. У дівчат Мурсі завжди є вибір, робити отвір в губі чи ні. Але за дівчину без розтягнутої губи дають дуже маленький викуп. Якщо таку тарілку витягнути, то зовнішній край губи під діркою відвисає вниз на 10-15 см у вигляді своєрідного круглого джгута.

Рослина-губи
 Дивовижна рослина була виявлена в лісах Коста-Ріки,Губи людини: про що вони говорять але її можна зустріти і в лісах Колумбії, Панами, Еквадору.  На жаль, вона знаходиться на межі вимирання через неконтрольоване вирубування лісів.  Це чергова знахідка зі світу рослин: квітка цієї рослини унікальна і приваблива тим, що її пелюстки за формою нагадують людські губи. Наукова назва цієї рослини Psychotria Elata, але частіше її називають «гарячі губи», «квітка-губи» або «губи Хукера».
 Рослина отримала таку форму еволюціонуючи для того, щоб залучати своїм виглядом більшу кількість запилювачів, колібрі і метеликів.
 Отже, природа не перестає дивувати нас своєю фантазією і втіленими наслідками.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
«Двері в наше життя» «Двері в наше життя»
 Процес травлення починається вже з першого укусу: рот відкривається - губи відчувають дотик їжі - різці відкушують шматочок - язик проштовхує...
Унікальність голосу та голосового апарату людини Унікальність голосу та голосового апарату людини
 Кожного дня ми чуємо досить багато різних голосів. Ми легко впізнаємо по голосу своїх рідних, знайомих та відомих особистостей. Це відбувається...
«Мова обличчя» «Мова обличчя»
 Досить важливе вміння розуміти «мову обличчя», читати викарбувані у міміці емоції, навмисно і довільно висловлювати свої почуття, володіючи...
Обличчя людини – дзеркало її душі та здоров’я. Обличчя людини – дзеркало її душі та здоров’я.
Обличчя завжди було, і мабуть буде,  предметом пильного та глибокого вивчення. Кожне з них природа створює за індивідуальним проектом...
М’язи виразу обличчя. М’язи виразу обличчя.
Вчені в кінці ХХ ст. описали мімічні ознаки базових емоцій і виокремили три автономні зони обличчя: ділянка чола й брів, ділянка очей і нижня частина...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓