Пошук:
Автор Pavlenko | 17 мая 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 27429
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 8 класів

Особливості будови, процесів життєдіяльності та розмноження комах, які дозволили їм стати панівною групою тварин на планеті (до уроків 8 кл.)

Комахи – найчисельніший клас царства тварин. Їхня кількість нараховує близько 1,5 млн. видів.Особливості будови, процесів життєдіяльності та розмноження комах, які дозволили їм стати панівною групою тварин на планеті (до уроків 8 кл.) Поширені комахи від Арктики до Антарктиди, зустрічаються в усіх природно-кліматичних зонах та найрізноманітніших місцях існування: у наземно-повітряному середовищі, у прісних та солоних водоймищах, у печерах, у грунті, на льодовиках. Серед них багато паразитів рослин, тварин та людини.
За своїм походженням комахи – група наземних тварин. Що ж їм дозволило так широко поширитися та зайняти панівне становище в Кайнозойську еру? Видоутворенням та широкому розселенню їх на планеті сприяло вміння пристосовуватися до різноманітного поєднання екологічних умов.
1. Здатність до польоту дозволила комахам швидко заселяти нові території, переборювати водні простори та інші перешкоди.
2. Велику рухливість комах забезпечили розвиток посмугованої мускулатури, зовнішнього хітинового покриву та членистих кінцівок.
3. Хітинізована кутикула із зовнішнім восковим шаром надійно захищає комах від:
- надлишкового випаровування вологи, що дуже важливо саме для дрібних, за розміром тіла, організмів;
- механічних пошкоджень;
- дії хімічних речовин;
- дії ультрафіолетових променів.Особливості будови, процесів життєдіяльності та розмноження комах, які дозволили їм стати панівною групою тварин на планеті (до уроків 8 кл.)
- дії хімічних речовин;
4. Захисне забарвлення тіла дозволяє їм зливатися з навколишнім середовищем, попереджувальне забарвлення відлякує ворогів.
5. Наявність мімікрії, що дозволяє бути схожими із природними предметами
6. Різноманітність ротових апаратів та їх використання у зв’язку із кормовим матеріалом, що зменшує конкурентні взаємовідносини між ними та сприяє підтриманню високої чисельності.
7. Малі розміри комах відносно інших тваринних організмів забезпечують їм можливість виживання і отримання необхідних умов для існування навіть, в дуже невеликих за розміром просторах.
8. Різноманітність способів розмноження: статевого, партеногенезу, чергування статевого та партеногенезу. Наявність поліембріонії - розмноження на стадії яйця, що дозволяє набагато збільшити кількість потомків.
9. Різноманітність типів постембріонального розвитку: із неповним та повним перетворенням. Розвиток із метаморфозом дозволяє личинкам та дорослим особинам живитися різними способами та різним кормом. Швидка зміна поколінь.
10. Висока плодючість і здатність до масового розмноження: середня плодючість – 200-300 яєць. Найбільшу кількість відкладає самка – цариця термітів – 10 млн. за 10 років. Особливості будови, процесів життєдіяльності та розмноження комах, які дозволили їм стати панівною групою тварин на планеті (до уроків 8 кл.)
11. Утворення деякими комахами до 10 поколінь за вегетаційний період, що сприяє масовій появі їх у певний час: хрущі, мухи, сарана, комарі…
12. Наявність діапаузи – короткотривалого фізіологічного спокою, що дозволяє переносити несприятливі умови життя.
13. Виліт у різний час дозволяє зменшити конкуренцію за кормовий матеріал та місця існування. Наявність весняних, літніх, осінніх форм, денних , сутінкових та нічних комах.
14. Добре розвинена нервова система, наявність різноманітних та досконалих органів чуттів, наявність феромонів, що дозволяють відчувати один одного на великих відстанях.
15. Наявність складних інстинктів - форм індивідуальної та суспільної поведінки.
16. Висока живучість забезпечується здатністю швидко пристосовуватися до мінливих умов довкілля.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Особливості організації, що дозволили комахам стати «процвітаючим» класом серед безхребетних тварин. Особливості організації, що дозволили комахам стати «процвітаючим» класом серед безхребетних тварин.
 За своїм походженням комахи – справжні наземні тварини, а головними особливостями наземно-повітряного середовища є велика різноманітність...
Важливі риси організації ссавців, які дозволили їм зайняти панівне становище серед хордових. Важливі риси організації ссавців, які дозволили їм зайняти панівне становище серед хордових.
Ссавці високоорганізований клас хребетних тварин, які поширені всюди і заселяють всі середовища існування. Вони є важливими ланками майже всіх типів...
Особливості будови та процесів життєдіяльності рослин у зв’язку з виходом їх на суходіл (у рамках шкільної програми для 7 кл.) Особливості будови та процесів життєдіяльності рослин у зв’язку з виходом їх на суходіл (у рамках шкільної програми для 7 кл.)
... найбільшою проблемою, яку необхідно було перебороти першим рослинам при переході з води на сушу, була проблема зневоднення. Наступною була...
Презентація «Різноманітність ротових органів комах» для 8 кл. Презентація «Різноманітність ротових органів комах» для 8 кл.
...
Матеріали про ароморфози до уроків теми “Розвиток органічного світу” (11 кл.) Матеріали про ароморфози до уроків теми “Розвиток органічного світу” (11 кл.)
Ароморфози – це еволюційні зміни, що ведуть до підвищення організації організмів. Вони мають значні переваги у боротьбі за існування і роблять...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓