Пошук:
Автор Pavlenko | 6 апреля 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 8195
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 8 класів

До уроків біології: "Особливості інстинктів у тваринному світі".

Інстинкти – несвідомі, вроджені акти поведінки тварин у відповідь на складні або комплексні подразники (від лат. інстинктус – спонука, мотив). До уроків біології: "Особливості інстинктів у тваринному світі".
За своїми фізіологічними механізмами інстинкти – складні «ланцюгові» рефлекси. Вони складаються не із поодинокого рефлексу, а із ряду послідовних, пов'язаних один з одним рефлексів. Наприклад, при відкладанні яєць самка їздця за допомогою нюху відшукує під корою дерева личинку іншої комахи , потім проколює кору дерева і відкладає у знайдену личинку своє яйце.
Інстинкти тварин досить різноманітні і завжди пов'язані із найважливішими біологічними потребами: статевий інстинкт, піклування про потомство, гніздування, висиджування яєць, вигодовування пташенят, навчання здобуття їжі, міграції, стадний інстинкт, …
У вищих тварин та людини малята здатні копіювати поведінку батьків. Тому при спілкуванні з батьками інстинктивна діяльність розвивається швидше. Водночас інстинкти під впливом умовних рефлексів, набутих у процесі індивідуального розвитку, можуть дещо змінюватися. Інстинктивна діяльність людини проявляється неусвідомленими діями.
Інстинкти в людини як ланцюги вроджених безумовних рефлексів можуть проявлятися по-різному, залежно від внутрішніх потреб людини, конкретної ситуації, змінюватися з віком. Наприклад, інстинкт самозбереження може проявлятися втечею від небезпеки, обережною поведінкою або агресією. Усім відомий материнський інстинкт – це потреба матері дбати про дитину та захищати її.
Відмінні особливості інстинктів.До уроків біології: "Особливості інстинктів у тваринному світі".
1. Це цілісні, складні і тривалі дії, наприклад, риття нір, вистежування і відловлювання здобичі…
2. Вроджена форма поведінки, що виконується без попереднього навчання.
3. Інстинктивні дії несвідомі.
4. Інстинктивні дії – видова форма поведінки, що здійснюється за однією і тією ж схемою.
5. На стадії інстинктивної поведінки у тварин значно розвиваються і ускладнюються органи чуттів. При здійсненні інстинктивних дій тварини цілісно сприймають предмети та явища зовнішнього світу і у зв'язку з їхніми особливостями та характером, змінюють свої дії.
Отже, інстинкти у тваринному світі – це складна система безумовних рефлексів, пов'язаних із збереженням виду.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Розробки уроків до теми «Формування поведінки й психіки людини» (9 кл.) Розробки уроків до теми «Формування поведінки й психіки людини» (9 кл.)
1. Вища нервова діяльність. 2. Роль ретикулярної формації та рівні сприйняття інформації. 3. Структура інстинктивної поведінки, її модифікації....
Мурахи-інтелектуали Мурахи-інтелектуали
Ми знаємо, що комахи мають складні інстинкти. Але серед них інтелектуалами можна назвати саме звичайних мурах. Вони здатні постійно навчатися, а...
Матеріали по біології тварин для 8 кл. про відмінні ознаки ряду Двокрилі. Матеріали по біології тварин для 8 кл. про відмінні ознаки ряду Двокрилі.
Матеріали по біології тварин для 8 кл. про відмінні ознаки ряду Двокрилі....
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про відмінні ознаки ряду Перетинчастокрилі. Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про відмінні ознаки ряду Перетинчастокрилі.
Відмінні ознаки ряду Перетинчастокрилі....
Фізіологічні основи мовлення. Фізіологічні основи мовлення.
Фізіологічні основи мовлення. Мета. Освітня. Продовжити формувати знання учнів про вищу нервову діяльність людини; ознайомити з особливостями...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓