Пошук:
Автор Pavlenko | 24 марта 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 32181
Рубрика: Корисна інформація / Різне

«Запитання-відповіді»

Рослинний світ

Яка загальна площа всіх коренів рослини?
- у жита площа коренів досягає 600 м, а разом із кореневими волосками понад 11000 м;
- у пшениці довжина всіх кореневих волосків досягає 20 км, тому що кореневі волоски утворюються і розвиваються протягом 35-40 годин;
- у гарбуза загальна довжина коренів складає близько 25 км, так як щодня наростає близько 300 м;
- у верблюжої колючки головний корінь досягає глибини 15-20 м, де розташований водоносний шар грунту.

Яка середня швидкість росту стебла?
- середня швидкість росту стебла, навіть, за сприятливих умов досягає близько 0,005 мм за хвилину;
- у бамбуків цей показник вищий: за хвилину стебло виростає на 0,6 мм, а за добу – на 30-50-90 см.

Скільки води може накопичувати кактус?
- деякі кактуси можуть накопичувати у своїх соковитих стеблах до 3 т води.«Запитання-відповіді»

Скільки води можуть випаровувати рослини?
- одна рослина картоплі і пшениці за весь вегетаційний період може випаровувати 100 л води;
- одна рослина томатів випаровує за життя 120 л води;
- одна рослина кукурудзи випаровує до 200 л води за життя.

На яку відстань розноситься пилок у рослин?
- пилок вітрозапильних рослин, і хвойних, і листяних можна побачити на відстані 35-50 км від самих рослин;
- пилок цукрових буряків піднімається на висоту 2000 м;
- фінікові пальми запилюються пилком на відстані 60 км від рослин чоловічого екземпляру;

Скільки нектару виділяють квітки?
- квітки липи виділяють до 3 мг нектару;

Чи цвіте бамбук?
- Більшість із існуючих у світі видів гігантського злаку бамбуку цвіте лише через 30-120 років після проростання з насінини. Відцвівши рослина гине, причому цвітіння буває масовим, тому гинуть цілі бамбукові ліси. Після введення штучних добавок (мінеральні солі, цукор, вітаміни , цитокініни, кокосове молоко), бамбук можна заставити цвісти уже після 3 місяців проростання.«Запитання-відповіді»

Які рослини відчувають землетруси?
- За даними японських вчених саме біла акація тонко реагує на накоплення тектонічних напружень в грунті, що призводять до землетрусів. Методика спостережень тримається в секреті, але попереджається про 80 підземних поштовхів із 100.

Які рослини Києва очищають повітря7
- Найкраще очищають каштани: листя одного дерева висотою 10 м нейтралізує вихлопні гази автомобіля. Тополі, липи, акації добре поглинають оксиди важких металів. Різні органічні сполуки «всмоктує» в себе клен гостролистий.

Яка рослина допоможе нейтралізувати шкідливий вплив пластмасової посуди?
- Американські вчені, які займаються утилізацією пластмасових виробів рекомендують додавати в пластмасу кукурудзяний крохмаль. Експерименти показали, що пластмаса, в структуру якої входять молекули крохмалю, досить швидко руйнується в грунті під дією вологи та мікроорганізмів, подібно дереву і паперу.

Чи існує пластиковий посуд, який може перегнивати в грунті?
- Англійські спеціалісти створили пластик, який повністю руйнується на смітниках. Називають його «біополом» і використовують для виготовленням пляшок побутової техніки та особистої гігієни. Основою для біопола слугує глюкоза, яку одержують із цукрового буряка або із зерна. Такий пластик руйнується протягом кількох тижнів цвілевими грибками та грунтовими бактеріями.

Чи існують музеї, у яких зберігаються незвичні експонати?
- У Німеччині існує музей, де зберігаються проби води, повітря, грунту, зразки рослин і тварин різних регіонів. Створено це для того, щоб за цими матеріалами можна було робити майбутнім поколінням порівняння змін навколишнього середовища, які виникають в екосистемах країни та Землі.
У Швейцарії іcнує незвичайний музей, експонати якого створені вчителем біології. У колекцію входить понад 100 чучел жаб різноманітних видів, які мешкають в багатьох країнах світу.

Які рослини ще використовуються для виготовлення паперу?
- Японські вчені розробили методи одержання паперу (целюлозної маси) із тюльпанів, лілій, нарцисів. Папір з цих квіткових рослин відрізняється абсолютно білим кольором. Також із тюльпанів можна отримати прозорий папір, який використовується як калька.

Чи існують живородячі рослини?
На узбережжі Куби в мангрових заростях росте ризофора мангле – дерево, яке належить до живородячих рослин. Розмноження відбувається цікавим способом: дозріле насіння проростає прямо на дереві. Із плодів висовуються нижні частини проростків – маленький корінчик і міцне, потовщене знизу стебло. Зародкова брунечка захована у плоді. Коли росток досягає у довжину 20-30 сантиметрів, він нібито “катапультує” і проникає важким нижнім кінцем у грунт, який у мангрових заростях схожий на рідкий “зибучий” мул. Якби не було такого пристосування, то насіння не змогло б утримуватись на одному місці. Тобто, важкий росток, неначе “живий якір”, міцно укорінюється і має можливість рости та утворювати стовбур і гілки.

Чи існують рослини у яких запах неприємний, а плоди смачні?
Одним із найдивовижніших плодів, який росте на земній кулі є дуріан. Це досить великі, до 3 кг, видовжені плоди оливкового або жовтуватого кольору. Вони ростуть на струнких, високих, до 40 м, деревах родини баобабових. У плодів товста, схожа на лицарську кольчугу, оболонка з гострими міцними шипами, завдяки чому дістатися до серцевини неможливо. Але головна особливість дуріана у протиріччі запаху і смаку. Запах викликає страшні, гидкі відчуття, а смак – райську насолоду. Смак – це суміш горіхів, персиків, ананасів, вина. Запах - це суміш сірководню і гниття. Зберігати ці плоди можна не більше 2 днів, тому їх не консервують і не експортують. Покуштувати дуріана можна на його батьківщині – в Малайзії, Індонезії та інших країнах Південно-Східної Азії. Корінні жителі з великим нетерпінням чекають дозрівання делікатесних плодів у липні та грудні, так як достигають вони два рази на рік.

Як зменшити кількість бур’янів?
- Група дослідників із Орегонського університету довела, що на полі, виораному і посадженому в темний час доби, навіть вночі, виростає набагато менше бур’янів, ніж вдень. ЧОМУ? Тому, що для початку проростання насіння бур’янів необхідне освітлення (хоч і короткочасне). Повертаючи пласти грунту, плуг виносить насінини бур’янів на поверхню, і процес освітлення не відбувається.

Що вивчає наука дендрохронологія?
- Дана наука вивчає, яким чином можна за річним кільцями дерев визначити умови життя рослин та прогнозування врожаїв. Це було започатковано професором Одеського університету Ф.Шведовим, який за характером розміщення найменших потовщень у деревині акації, встановив залежність їх від кількості атмосферних опадів.

Скільки кисню виділяють рослини?
- Дерево середніх розмірів виділяє за добу 0,2 кг кисню. На кожного з нас необхідна робота 4 дерев. В сонячний день листя загальною площею 25 кв.м дає за 1 годину стільки кисню, скільки необхідно одній людині на 1 годину дихання. Якщо площа листків одного дерева 1600 кв.м, то воно може забезпечити киснем 60-65 чоловік.

Що дають ліси?«Запитання-відповіді»
- деревину;
- кисень;
- харчові продукти;
- корм тваринам;
- місце існування багатьох видів;
- живицю (каніфоль, скипидар);
- деревну смолу;
- дубильні речовини;
- лікарські засоби;
- місце відпочинку людей…

Чи зникають ліси з планети?
- Ліси на планеті зникають зі швидкістю 20 га за 1 хвилину. Площа тропічних лісів щороку зменшується на 1-2%.

Що відомо про спори мохів?
- у коробочках мохів від кількох десятків до мільйона спор діаметром від 5 до 200 мкм;
- спори не втрачають здатності до проростання після кількагодинного перебування при температурі – 200 градусів або короткочасного нагрівання до +100 градусів.

Тваринний світ«Запитання-відповіді»

Скільки організмів живе на 1 кв. м?
За відомостями вчених на 1 кв.м живуть:
- 4 трильйони бактерій та мікроскопічних грибів;
- 500 тисяч джгутикових;
- 200 тисяч кліщів;
- 100 тисяч ногохвостів;
- 18 тисяч дрібних червів;
- 80 дощових черв’яків.

Чим цікава регенерація у безхребетних?
- якщо розрізати гідру на 2 частини, то із кожної з них відновиться вся гідра. Навіть з 1\200 частини тіла гідри можна дістати цілу тварину;
- організм планарії білої може відновитися з маленької частинки, що становить 1\100 -1\250 частину тіла.

Зі скількох квіток бджоли збирають нектар?
- для утворення 1 кг меду бджола може зібрати нектар з 2 тисяч квіток білої акації, 5 тисяч квіток еспарцету, з 5 млн. квіток червоної конюшини.

Скільки пір’я у птахів?
- у лебедя 25 тисяч пір’їн;
- у голубів 2500-3000 пір’їн.

Які тварини мають голубу кров?
- Кров восьминогів, молюсків, павуків має голубий відтінок, тому що переносником кисню у них є молекули гемоціаніна, який на відміну від гемоглобіну містить не атоми заліза, а атоми міді.

Як довго тварини можуть обходитися без їжі?«Запитання-відповіді»
- рекордсменом є індійський павук, який здатен прожити без їжі до 18 років;
- кліщі без їжі обходяться декілька років.
- жирафи без води живуть протягом 0,5 року.

Чи залежить укус комара від типу тканини одягу?
- Вчені Каїрського університету встановили, що комарі по-перше сідають на людину, яка вдягнена у шовкові та бавовняні тканини.

Чому павуки не живляться деякими мухами?
- Існують деякі види мух, які мають на крилах малюнки, що нагадують павучі лапки. Махаючи крилами, муха нагадує собою вигляд павука, який рухається з великою швидкістю, відбиваючи охоту звичайному павуку.

Яких червів вживають у їжу?
- На островах Тихого океану живе багатощетинковий черв’як палоло, який мешкає у рифах. Його розміри досягають від 30 см до 1 м. Увесь рік ці тварини живуть у щілинах рифів. До певного періоду вони відрощують хвостову частину свого тіла з очками на всіх члениках, наповнену молоками або ікрою.«Запитання-відповіді» Раз на рік, у певний місяць і певну фазу Місяця, в один і той самий час, хвостові частини черв’яків відокремлюються від головних частин, які глибше залазять у щілини. Це процес розмноження, який постійно збігається з певною місячною фазою. Ці хвостові частини піднімаються на поверхню води, скупчуються там і розпадаються на окремі шматочки. Місцеве населення з нетерпінням чекає даної пори, щоб якнайбільше зібрати смачної щорічної їжі. Коричнево-зелену масу черв’яків просто вибирають з води спеціальними підсаками. Їдять палоло сирими, вареними або засоленими. Дні масової появи палоло та їх збирання перетворюються в народне свято.

Чи є у птахів пам’ять?
- Доброю пам’яттю відрізняються голуби. Під час експерименту птахам показували на екрані різноманітні картинки, які птахи повинні були запам’ятати, щоб отримати певний корм. Виявилось, що після закінчення експерименту, птахи пам’ятали близько 700 картинок та різних знаків. (відомо, що мозок голуба = 2 куб.см, тобто у 600-700 разів менший за людський).

Чи можна виміряти температуру дрібних комах?
- Температуру дрібних комах можна виміряти назбиравши їх у посудину і вставивши туди термометр. Але ми знаємо, що комахи пойкілотермні тварини (холоднокровні), тому їхня температура така ж як температура середовища.

Що таке «морська тканина»?
- Таку тканину - «морський шовк» виготовляють із ниток, якими морські двостулкові молюски прикріплюються до підводних предметів.
«Запитання-відповіді»
Чи справді існують чотириокі риби, адже ми знаємо, що у риб наявних лише два ока?
- У Центральній та Південній Америці існують риби, що мають 4 ока. Але насправді у них два ока, але кожне з них горизонтальною смужкою переділене на верхню і нижню половини. Риба плаває так, що верхня частина ока залишається над водою, а нижня під водою. Тому такі «риби-чотириочки» бачать все, що знаходиться під і над водою.

З чим можуть бути пов’язані назви риб?
- за особливостями голови риби мають такі назви: великорот, гостроніс, рогозуб, носар, губань, лобань…;
- за особливостями тулуба і плавців: мішкотіл, довгохвіст, спиноріг, довгопер, колючка….
- за назвами робочих інструментів: риба-пилка, молот-риба, спис-риба, ніж-риба, куля-риба, ключ-риба, шабля-риба…
- за назвами музичних інструментів: ліра-риба, гітара-риба, дудка-риба…
- за особливостями поведінки: бризкун, стрибун, летюча риба, верхогляд, вудильник, співуча риба, пискун, причепа, бійцева риба, зіркогляд…

Які звуки може видавати риба?
- Головним органом, що видає звуки є плавальний міхур. Завдяки скороченню м’язів він може стискатися, переміщувати повітря з однієї половини до іншої, тому звуки і проходять через тіло риби.

Завдяки яким органам змії видають шиплячі звуки під час небезпеки?
- Шипіння виникає внаслідок тертя лусок одна об одну і особливо тих, які розташовані на череві.

Чому крокодили ніколи не висувають свій язик?
- Крокодили не висувають язик, тому що він по всій довжині приріс до дна ротової порожнини.

Які пристосування має крокодил для занурювання у воду?
- Ніздрі крокодила мають клапани, які закривають їх під час занурювання. У роті є піднебінна завіса, що ізолює ротову порожнину від глотки, тому ці тварини можуть дихати, коли рот у воді відкритий, а зовні виставлені лише ніздрі.
«Запитання-відповіді»
Чому змії не гинуть від своєї отрути, адже вони ковтають укушену здобич?
- Вчені вважають, що отрута змії сприяє прискоренню засвоєння їжі. Чим токсичніша отрута у змії, тим швидше відбувається перетравлення їжі.

Який орган чуттів у тюленя найважливіший?
- Фінські зоологи встановили, що найважливіший орган чуттів у них вуса. До кожного з їхнього волоска підходить близько 1000 нервових закінчень. Тюлень уловлює ними коливання води, повітря і звуки, може вимірювати тиск води, оцінити розміри предметів і відстань до них.

Як живляться тварини, які живуть на висоті понад 7000 м над рівнем моря?
- Вони живляться тим, що занесе до них вітер. Ці тварини павуки.

Що можна зшити із павутини?
- З павутини павуків-хрестовиків, мадагаскарських гігантських павуків виготовляють носові хусточки, рукавички, цілі плаття. Павутина – це найтонший шовк, який дуже міцний. Такі вироби дорогоцінні.
«Запитання-відповіді»
Які тварини найсильніші у світі?
- Серед усіх тварин найсильнішими є комахи. Деревний жук може нести на своїй спині вантаж, який у 800 разів важчий за нього (якщо порівняти зі слоном, то він повинен підняти ескадровий міноносець)

Які голоси видають метелики?
- Під час польоту метелик «мертва голова» видає крикливі звуки, а коли його взяти в руки та притиснути, вони видають відчайдушний писк. Встановлено, що роль голосових зв’язок відіграє гострий виріст на верхній губі.

Скільки захворювань переносить муха?
- Муха переносить понад 60 видів захворювань.

Чи існують їстівні метелики?
- На півдні Австралії та Нової Гвінеї живуть їстівні метелики, розміри яких більші за горобця та синицю. Полюють на них з луком або рушницею, зарядженою дробом. Крім м’яса, у цих метеликів приваблює гарне забарвлення, заради чого їх вивозять за кордон.
«Запитання-відповіді»
Які комахи можуть бути помічниками геологів?
- Помічниками геологів можуть бути бджоли. Хімічний аналіз спаленого меду та перги показує, які елементи містяться у грунті, де ростуть рослини, з яких бджоли беруть нектар.

Навіщо бджолі великі складні очі і маленькі прості?
- За допомогою двох великих бджола має знаходити медоносні рослини, а за допомогою трьох маленьких вона розрізняє світло.

Чому у ловчі сітки павуків майже ніколи не потрапляють метелики?
- Метелики – лускокрилі комахи, тому доторкаючись до ловчої сітки вони втрачають частину лусочок і летять далі. Це їм зовсім не шкодить.

З якою швидкістю їдять жаби?
- Жаби їдять із феноменальною швидкістю. За 1 хв. жаба робить близько 4000 ковтальних рухів, яких не видно людським оком.

Чи п’ють земноводні воду?
- Жодна земноводна тварина не вживає воду як інші хребетні тварини. Вода, потрібна для життя, вводиться в організм тільки через шкіру і через неї ж виділяється. «Запитання-відповіді»

Для зволоження очей необхідний процес мигання повіками, але у деяких тварин відсутні повіки та сльозові залози. Як же у них відбувається омивання очей?
- У деяких тварин, наприклад, геконів очі відносно великі та випуклі, а нижніх повік та сльозових залоз немає. Зате у них наявний довгий язик, яким ці тварини і облизують свої очі.

Які з тварин можуть переносити дуже низькі температури?
- Норвезькі вчені проводили дослідження і визначили, що гуси та качки можуть витримувати температуру до -100 С, білі ведмеді до -80 С, а багато інших до – 40-45 С.

Яких птахів використовують у квартирах для відлякування злодіїв?
- Голос австралійського птаха кукубарра нагадує безладні крики та регіт психічно ненормальної людини, тому незважаючи на заборону, за цими птахами ведеться справжнісіньке полювання заради продажу.

Які птахи вигодовують своїх малят «молоком»?
- Своєрідним «молоком» вигодовують своїх пташенят пінгвіни. Така напіврідка густа маса утворюється у дорослих птахів із власного жиру. Вона містить усі необхідні речовини для розвитку пташенят.
«Запитання-відповіді»
Чому птахи не сидять на дроті дуже щільно один до одного?
- Птахи не сідають на дріт щільно, тому щоб при синхронному зльоті можна було вільно працювати крилами.

Чому деякі птахи «купаються» у піску?
-Обсипаючись піском чи сухою землею, птахи захищають себе від шкідників пухоїдів, які їм дуже надокучають, тому вони витрушують їх з пір’я разом з піском.

Чому 12 тварин у гороскопі мають саме таку послідовність?
- Згідно зі стародавньою легендою, коли вмирав Будда, до нього прийшли попрощатися тварини: першою прибігла криса, другою корова (бик), потім тигр, заєць…

Які тварини не бояться шкідливих викидів промисловості?
- Завдяки дослідженням українських вчених було встановлено, що павуки, таргани, щурі та голуби майже не страждають від шкідливих викидів промислових підприємств. Імовірно, що сааме вони можуть захопити екологічні ніші, які утворяться при зникненні інших видів тварин.

Чи реагують домашні тварини на колір одягу господарів?
- Учені виявили, що домашні тварини реагують на колір одягу людей, які за ними доглядають. Наприклад, на курей добре діють жовті та оранжеві кольори, а чорні та коричневі викликають їхній неспокій. Велика рогата худоба, а саме корови полюбляють господарів, одягнених у сині кольори.

Чи дійсно можуть існувати герметично закриті акваріуми?
- В США було створено акваріум, що являє собою герметично запаяну сферичну посудину, яка не потребує ніякого догляду. Його мешканцями є рачки, водорості та бактерії. Рачки живляться водоростями і бактеріями, а бактерії – відходами рачків, які слугують поживним середовищем для водоростей. Під дією світла водорості продукують стільки кисню, що його вистачає для існування цієї замкненої екосистеми.

Чому коні форкають? З чим пов’язані такі звуки?
Кінь має дуже гострий нюх. Часто форкаючи, він прочищає ніс, щоб швидше визначити, з якого боку йому щось загрожує.


Людина

Скільки кисню ми використовуємо?
- Кількість кисню, який ми використовуємо щоденно, у кожної людини залежить від багатьох факторів: зросту, маси тіла, віку, способу життя, особливостей нервової системи та місця проживання. В середньому це близько 1 кг. При фізичному навантаженні ця цифра збільшується до 1,5 кг.

По чому, крім крові, можна визначити наявність наркотичної речовини в організмі?
- Канадські вчені відкрили метод, який дозволяє виявити в організмі людини кокаїн. Він заснований на аналізі волосся. У волоссі наркотична речовина залишається на весь час його росту.

Чи існують ще гіпотези, чому наші предки стали ходити на двох ногах?
- Англійські вчені запропонували гіпотезу, чому предки людини стали на задні лапи: вони рятувались від жари, підставляючи вітру свій живіт.

Чи дійсно мумії єгипетських фараонів мають живі тканини?
- Німецькі біохіміки виділили із тканин єгипетських мумій, віком 3 тис. років, реагуючий фермент. Це мідноцинкова суперксиддисмутаза, яка приймає участь у процессах обміну речовин в нейронах.

Чи існує залежність між відносинами між батьками дитини та її ростом?
- Після тривалих досліджень англійські вчені прийшли до висновку, що діти батьків, які постійно сваряться і виясняють відносини, на 15 см нижчі за ростом, ніж діти, які ростуть у сім'ях, де батьки притримуються принципів мирного співіснування.

Що шкідливіше алкоголізм чи наркоманія?
- У результаті наркоманії розрушення організму та деградація особистості відбувається в 15-20 разів швидше, ніж у алкоголіків.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Риби, які не завжди потребують воду Риби, які не завжди потребують воду
 Коли мова йде про риб, всі обов’язково думають, що це організми, які живуть у водному середовищі. Але у кожному правилі є винятки: у...
Тварини-запилювачі Тварини-запилювачі
Тварини-запилювачі: - перетинчастокрилі; - лускокрилі; - твердокрилі; - птахи; - рукокрилі....
Ненажери серед тварин. Ненажери серед тварин.
Живлення – основа життя. Кожен вид тварин відрізняється один від одного за характером живлення, часом та місцем добування поживи, кількістю з’їденої...
Чи вживають черв’яків у їжу? Чи вживають черв’яків у їжу?
На островах Тихого океану живе багатощетинковий черв’як палоло, який мешкає у рифах. Його розміри досягають від 30 см до 1 м. Увесь рік ці тварини...
Тварини – снайпери Тварини – снайпери
У світі тварин існує немало видів, які проявляють при полюванні або для самозахисту якості відмінних снайперів. Наприклад, гострий зір та точний...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓