Пошук:
Автор Pavlenko | 30 марта 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 12268
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 8 класів

Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні».

1. Багатоклітинні організми.Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні».

2. Радіальносиметричні – через центр тіла можна провести безліч площин (радіальна симетрія – пристосування пасивноплаваючих та прикріплених до субстрату тварин з малорухливим способом життя).

3. Двохшарові:
а) ектодерма – зовнішній шар, що складається із шкірно-мускульних, жалких, проміжних, нервових та статевих клітин.
Функції жалких клітин:
- напад та паралізація здобичі;
- захист себе методом опіків;Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні».
- утримання здобичі довгими або клейкими клітинами.
Використані жалкі клітини організмом кишковопорожнинних не відновлюються, тому що вириваються із ектодерми, а їхнє місце займають проміжні.
б) ентодерма – внутрішній шар, що складається із травних, залозистих та також нервових.
Травні клітини мають джгутик та псевдоподій для захоплення травних частинок. В цитоплазмі формуються травні вакуолі.

4. Наявна мезоглея – безструктурний прошарок між екто- та ентодермою. Функція руху практично не відокремлена від функції захисту та травлення.Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні».

5. Кишкова порожнина (гаструльна) з одним отвором.

6. Позаклітинне травлення поєднується із внутрішньоклітинним.

7. Нервова система дифузна:
- нервові скупчення – ганглії відсутні;
- рефлекторних дуг немає;
- нервовий імпульс передається в одному напрямку і поступово затухає;
- травний і захисний рефлекси генералізовані.

8. Розмноження безстатеве – брунькування у поліпів, стробіляція у медуз та статеве: із заплідненої яйцеклітини розвивається личинка – планула. Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні».

9. Усі водні тварини, в основному морські.

10. Хижаки: живляться планктоном та крупнішими безхребетними, конкурентами риб. Можуть вступати в симбіотичні відносини з іншими безхребетними та одноклітинними водоростями.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Живлення організмів Живлення організмів
  ... у процесі еволюції окремі види тварин та групи живих істот планети виробили різні типи живлення, а потреба у поживних речовинах у...
Ознаки кишковопорожнинних, що вказують на їхній низький рівень організації серед багатоклітинних тварин. Ознаки кишковопорожнинних, що вказують на їхній низький рівень організації серед багатоклітинних тварин.
Кишковопорожнинні – це переважно морські. радіальносиметричні тварини,  що ведуть прикріплений, сидячий та вільноживучий способи життя....
Типи нервових систем у тварин. Типи нервових систем у тварин.
У процесі еволюції у тварин виникли такі типи нервової системи як дифузна, вузлова та трубчаста....
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про характерні особливості типу Членистоногі тварини. Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про характерні особливості типу Членистоногі тварини.
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про характерні особливості типу Членистоногі тварини допоможуть учням систематизувати та узагальнити...
Характерні особливості будови тварин типу Молюски Характерні особливості будови тварин типу Молюски
Матеріали про Характерні особливості будови тварин типу Молюски допоможуть учням систематизувати знання про загальні ознаки цих тварин та класи...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓