Пошук:
Автор Pavlenko | 22 мая 2011 | Коментарів: 0 | Переглянуто 20252
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Ознаки кишковопорожнинних, що вказують на їхній низький рівень організації серед багатоклітинних тварин.

Кишковопорожнинні – це переважно морські. радіальносиметричні тварини,  що ведуть прикріплений, сидячий та вільноживучий способи життя. Нараховують їх близько 10 тисяч видів. Вони мають примітивні риси будови, які дозволяють вважати їхню організацію досить низького рівня у порівнянні із іншими багатоклітинними тваринами. До таких примітивних рис належать:Ознаки кишковопорожнинних, що вказують на їхній низький рівень організації серед багатоклітинних тварин.

- Двохшаровість – гідроїдні поліпи за своєю організацією подібні на гаструлу – зародкову стадію багатоклітинних тварин. Мішкоподібне тіло складається з двох шарів – ектодерми та ентодерми – розділених тонкою неклітинною мезоглією. Рот, що веде в кишкову порожнину, відповідає бластопору.

- Радіальна симетрія тіла – сформувалась у зв’язку з прикріпленим та малорухливим способом життя у водному середовищі.

- Відсутність справжніх тканин – до складу зовнішнього та внутрішнього шарів кишковопорожнинних, крім коралових поліпів, входять декілька видів клітин, різноманітних за будовою та функціями, що вони виконують; ектодерма утворена епітеліально-мускульними, жалкими, проміжними, статевими та нервовими клітинами, а ентодерма – залозистими і травними клітинами. Отже, більшість процесів життєдіяльності кишковопорожнинних проходять на клітинному рівні.

- Наявність недиференційованих вставних клітин, які активно поділяються, а потім уже здатні диференціюватися на всі типи клітин, що наявні в тілі кишковопорожнинних, тому цим пояснюється велика їхня здатність до регенерації.

- Дифузний, розсіяний тип будови нервової системи, яка забезпечує відносно повільне здійснення тільки простих рефлексів.

- Змішаний тип травлення, яке розпочинається в кишковій порожнині, як у більшості багатоклітинних тварин, а закінчується внутрішньоклітинно, як у протистів.Ознаки кишковопорожнинних, що вказують на їхній низький рівень організації серед багатоклітинних тварин.

- Наявність поруч із статевим розмноженням нестатевого, у вигляді брунькування, яке не властиве іншим багатоклітинним тваринам.

- Існування деяких морських форм кишковопорожнинних у двох життєвих формах: прикріпленими до субстрату та вільноплаваючими планктонними організмами, але при цьому план будови не змінюється. Чергування форм супроводжується зміною способів розмноження, після запліднення розвивається планктонна двошарова личинка – планула. Все це нагадує розвиток із метаморфозом.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Типи морфологічної структури тіла водоростей Типи морфологічної структури тіла водоростей
 На відміну від вищих рослин, що характеризуються листостебловою будовою, водорості виявляють морфологічну різноманітність. Тіло водоростей може...
Основні характерні риси організації багатоклітинних тварин. Основні характерні риси організації багатоклітинних тварин.
Із збільшенням розмірів тіла тварин виникла необхідність у появі внутрішньотранспортних циркуляторних систем, які доставляли віддаленим від поверхні...
Типи нервових систем у тварин. Типи нервових систем у тварин.
У процесі еволюції у тварин виникли такі типи нервової системи як дифузна, вузлова та трубчаста....
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні». Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні».
Матеріали до уроків біології тварин 8 кл. «Характерні особливості представників типу Кишковопорожнинні» допоможуть учням детальніше розібратися у...
Всі розробки уроків до теми “Кишковопорожнинні” для 8 кл. Всі розробки уроків до теми “Кишковопорожнинні” для 8 кл.
Багатоклітинні тварини. Губки. Кишковопорожнинні. 1. Загальна характеристика та різноманітність багатоклітинних тварин. Тип Губки. Загальна...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓