Пошук:
Автор Pavlenko | 24 марта 2014 | Коментарів: 0 | Переглянуто 4134
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Гривастий вовк: «болотяна лисиця»?

Не всім нам приходилось зустрічатися із вовками віч-на-віч. Але уявлення про зовнішній вигляд, норов та поведінку цього хижака знають всі ще з дитинства. Та сьогодні мова піде не про звичайного вовка, що мешкає в лісах, а про незвичайного – гривастого, якого і в зоопарках практично не побачиш.

В Південній Америці на болотах, порослих чагарниками і високою травою, мешкає дивовижна тварина, яка прозвана місцевими жителями болотяною лисицею, хоча насправді це гривастий вовк. У перекладі назва біологічного роду перекладається як «короткохвоста золотиста собака». 

Гривастий вовк дійсно схожий на лисицю, яка має високі, стрункі ноги. Тіло в нього досить коротке, всього до 125-130 см, а ноги справді дуже високі, тому висота цього вовка в холці до 90 см; вага трохи більше 20 кг. Непропорційність статури ще сильніше підкреслюється високими вухами і коротким (28-45 см) хвостом, а також подовженою мордою: довжина його черепа 21-24 см. Отже, цей вовк ввібрав у себе риси своєї далекої родички, «лисички-сестрички»: тонку витягнуту морду, іржаво-червоне забарвлення шерсті. Та й подушечки лап не круглі, як у справжнього вовка чи собаки, а овальні, як у лисиці. 

Незважаючи на зовнішню схожість з лисицями, гривастий вовк не є їх близьким родичем. Зокрема, у нього відсутня характерна для лисячих вертикальна зіниця. Зате у нього наявні риси, які не дозволяють сплутати його ні з однією твариною родини собачих – це довгі ноги і чорна стояча грива, тобто шерсть на загривку і у верхній частині шиї довша (до 13 см) і густіша, що й утворює гриву, яка постає дибки та візуально збільшує розміри тварини, коли вона стурбована або агресивна. Весь волосяний покрив у гривастого вовка високий і досить м'який. Загальне забарвлення жовтувато-руде, підборіддя і кінець хвоста світлі. Від маківки до середини спини йде чорна смуга. Кінцівки темні. На морді бувають темні плями. 

Висока «посадка» дозволяє звіру розшукувати в густій траві здобич: мишовидних гризунів, птахів, їхні яйця, також рептилій, молюсків,Гривастий вовк: «болотяна лисиця»? і зовсім не нехтує він комахами та рослинною їжею, в основному ягодами, але може живитися корінням та бульбами рослин. Довгі ноги гривастих вовків, мабуть, є еволюційним пристосуванням до місця проживання - трав'янисті рівнини, які допомагають вовку оглядати околиці, рухаючись у високій траві.

Межі поширення гривастого вовка займають близько 5 млн.км². Країни поширення: Аргентина, Болівія, Бразилія, Парагвай, Перу. Шкоди гривастий вовк практично не приносить, тільки інколи в голодний період вони можуть збиратися зграями і нападати на овець. 

Гривастий вовк досить обережна і полохлива тварина.  Він повністю надіється на свій слух.Гривастий вовк: «болотяна лисиця»? Величезні, непропорційно великі вуха повертаються одночасно в різних напрямках, чутливо уловлюють всілякі шарудіння на відстані багатьох десятків метрів. Гривасті вовки ведуть нічний і сутінковий спосіб життя; протягом дня вони зазвичай відпочивають серед густої рослинності, зрідка переміщаючись на невеликі відстані. Самці більш активні, ніж самки. Основою соціальної структури у гривастих вовків є шлюбна пара, яка займає ділянку до 30 км². Самець і самка відпочивають, полюють і подорожують порізно. Межі ділянки охороняються від бродячих самців і позначаються сечею і фекаліями, що залишають в певних місцях.

Самці гривастих вовків видають цікаві звуки: 

-глибокий горловий гавкіт, який можна почути відразу після заходу сонця;

-довге гучне виття, за допомогою якого вони, розділені великою відстанню, спілкуються один з одним;

-глухе бурчання, яким вони відганяють суперників.

Ареал гривастого вовка прив’язаний до тих районів, де ділянки з низькою рослинністю переходять в болота. Але таких місцевостей стає все менше із-за осушування боліт та розорювання територій під сільськогосподарські культури, також вирубування лісів і випасання скоту. Щільність популяції гривастих вовка тривалий час залишається низькою. Статус гривастих вовків в міжнародній Червоній книзі - «nearthreatened», що означає «під загрозою».

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Тварини, з притаманною їм грацією Тварини, з притаманною їм грацією
 Соковита трава на галявинах, ніжна зелень молодих пагінців та листочків – все це ласий і поживний корм для найграційніших представників...
Пухоїдні комахи Пухоїдні комахи
 Пухоїди – цікава назва комах, яка говорить сама за себе. Одні з них живуть в пір'ї голови, інші - на крилах, а у ссавців на шерсті....
Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… . Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… .
Всіх тварин годує здатність до переміщення в просторі. «Не побігаєш – по поїси, не поплаваєш – не поїси, не політаєш – не...
Красень лісу – лось - сучасник вимерлих мамонтів. Красень лісу – лось - сучасник вимерлих мамонтів.
Велике видовище являє собою цей велетень, сповнений могутньої сили. Його вигляд величний, поворот голови насторожений. А роги? Це надзвичайна краса:...
Ненажери серед тварин. Ненажери серед тварин.
Живлення – основа життя. Кожен вид тварин відрізняється один від одного за характером живлення, часом та місцем добування поживи, кількістю з’їденої...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓