Пошук:
Автор Pavlenko | 19 декабря 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 10097
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Пам’ятники птахам

     З глибокої давнини люди увічнюють певні події або заслуги окремих осіб перед суспільством – споруджують пам’ятники. Отже, пам’ятники так просто не зводяться, за ними завжди стоїть якась історія чи подія. І що цікаво – цим відзначають заслуги не лише людей, а також і тварин. Сьогодні ми відзначимо пам’ятники птахам. Що ж такого корисного зробили ці маленькі пернаті друзі, що люди увічнюють їх у бронзі та камені? 

 

ГОРОБЦЯМ

У американському місті Бостоні вдячні жителі спорудили Пам’ятники птахамв центральному парку пам’ятник горобцям, які врятували їхні поля і сади від шкідників. А було це так: у 1953 році декілька сотень горобців було завезено до Америки. Вони там розселилися і почали свою роботу – знищувати шкідників. Інколи знищенню підлягали цілі полчища гусені і шкідливих для сільського господарства комах. За це бостонці спорудили горобцям пам’ятник у найкращому парку міста.

 

ГУСЯМ

Під час військових дій вони прийшли на допомогу.Пам’ятники птахам А було це так: своїм гоготанням вони сповістили римлян, що ворог поруч і завдяки цьому ті перемогли. В знак подяки римляни визнали гусей священними: на святкуванні перемоги гуся несли на руках, йому вклонялися, піднімали високо вгору, а собаку волочили позаду, та ще й били, так як собаки не почули ворога. А пізніше їм було встановлено пам’ятник.

 

ПІВНЮ

Цей домашній птах також вплинув на військові події. А було це так: німецьке місто Мюнстер було обложене військом сусіднього князівства. Воно довго не здавалось ворогу, хоча запасів майже не було.  Але коли вороги побачили півня, що вилетів на стіну, то подумали: якщо півень вільно літає, значить у місті ще є запаси і довго прийдеться чекати, щоб місто здалося. І, звичайно, відступили. В честь пернатого рятівника за наказом бургомістра м. Мюнстера було встановлено пам’ятник: великий срібний півень з позолоченими шпорами.

 

БЕРКУТУ

Полювання з хижими птахами відоме давно. За сезон беркути могли здобути 50 і більше лисиць, не рахуючи іншої здобичі. Один беркут спіймав за  рік 60 лисиць і 14 вовків. В Монголії, в м. Баян-Улегея було встановлено пам’ятник: вершник на коні, а в його руці беркут. Там же на всю стіну місцевого готелю створено барельєф – в стрімкому нападі беркут досягає лисицю.

 

ГОЛУБАМ

Голубів – поштарів використовували ще в Др. Єгипті та Греції. Під час франко-пруської війни і в роки першої світової, голуби несли свою службу по доставці кореспонденції. В Парижі встановлено пам’ятник цим безстрашним військово-поштовим голубам. Пам’ятники птахам

Одного разу голубка врятувала підводну лодку. Коли та не могла піднятися, то голубка з донесенням полетіла на базу і їм прийшла допомога. За це їй на базі спорудили пам’ятник.

Цікавий груповий пам’ятник голубам було споруджено у Варшаві. В роки війни місто було зруйноване, але коли бійці повернулись додому, то побачили стару жінку і голубів, яких вона годувала. Отже, життя ще у Варшаві є! За це їх було увіковічено. Пам’ятники птахам

Пам’ятник військово-поштовим голубам споруджено у Парижі. Як свідчить історія, під час франко-прусської війни і блокади Парижа, більше 200 тисяч листів доставили поштові голуби. Багато з цих птахів під час Першої Світової війни були нагороджені орденами Франції. Наприклад, голуб №183 під час Верденської битви тричі доставляв важливі повідомлення.

В США в честь мандрівного голуба вивішена бронзова меморіальна дошка. В пам’ять останнього мандрівного голуба, якого було вбито у вересні 1899 р. Зараз такого виду вже не існує.

В Ростові-на-Дону є також пам’ятник голубу. За що? Коли німецькі окупанти видали там наказ про знищення всіх голубів, щоб населення не могло використати їх як пошту, один хлопчик не віддав свого птаха. Їх було вбито. Тому їм – хлопцю і голубу встановили пам’ятник.

11 грудня 2008 біля будівлі обласного управління міліції на вул. Єврейської, 12 урочисто відкрито пам'ятник працівникам карного розшуку післявоєнної Одеси.

 

ЖУРАВЛЯМ

Журавлів стає все менше. Пам’ятники птахамТому у Баварії, де вони стали рідкісними,  вирішили встановити пам’ятник: на високому постаменті прикріплені великі бронзові журавлі, що летять вгору. 

В різних містах також зустрічаються зображення журавлів. Наприклад, м. Чирчик (Узбекистан) – над гранітною плитою 10 журавлів, що летять неначе вгору, а один, ранений, лежить внизу на кам’яній плиті; подібні пам’ятники є в північносетинському селі, в Алтайському краї, у Кисловодську.

 

ЛЕБЕДЯМ

Ці птахи здавна служили взірцем краси, благородства, вірності. Вони птахи перелітні. Та буває таке, що знесилені з різних причин не можуть повернутися назад. У Японії є незамерзаючі озера, куди прилітають лебеді. Одного разу лебідь не міг відлетіти і учні взяли його на виховання. 3 роки прожив цей птах у школі. Навесні 1964 року він помер і учні та батьки вирішили встановити йому пам’ятник: на високому постаменті величезний білий лебідь – символ дружби між народами.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Опунція: історія вирощування та використання Опунція: історія вирощування та використання
 Опунції - це кактуси, стебла яких складаються із плоских округлих соковитих члеників-гілок, що приєднуються ребрами один до одного. На стеблах...
Вічна пам'ять Героям! Вічна пам'ять Героям!
Герої не вмирають!...
Птахи вчора, сьогодні, завтра. Птахи вчора, сьогодні, завтра.
 Істоти планети, які дійсно потребують людської уваги та піклування – це птахи, тому, що більшість звичаїв українського народу, побутове...
Чи все ми знаємо про огірки? Чи все ми знаємо про огірки?
Огірки – тропічна рослина, а багато рослин у тропіках є ліанами, тому стебло огірків – швидкоростуча ліана, що сягає завдовжки близько 3 м....
Презентація ”Пам’ятники собакам” Презентація ”Пам’ятники собакам”
...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓