Пошук:
Автор Pavlenko | 17 ноября 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 3594
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Візуальні мітки птахів

До візуальних міток птахів, якими наділила їх природа, відносяться: гребені, мочки, сережки, корали, жовті роти пташенят у гнізді. 
 Гребінь – довгастий зубчастий м'ясистий наріст на голові деяких птахів. Це шкірне утворення, яке складається з епідермісу і підепідермального шару. В ньому розташовані численні кровоносні лакуни - розширення, що обумовлюють колір гребеня, колагенова платівка і жирові клітини, а також велика кількість нервових закінчень. Розвиток еластичного шару і підепідермальних лакун стимулюється чоловічим статевим гормоном. 
 Корали - утворення, що мають вигляд бородавчастоподібних червоних наростів, які розташовані на шиї і голові індиків, в місцях, позбавлених оперення. 
 Сережки - шкірні утворення під дзьобом. У курей вони прані, а у індиків наявна одна сережка у вигляді м'ясистого виросту над дзьобом.
 Мочки - шкірні утворення під слуховим проходом червоного або білого кольору.
 За формою гребені бувають листоподібними, розоподібними, стручкоподібними, рожкоподібними, горіхоподібними, валикоподібними та іншими. Бувають ще у вигляді розкритої книги або царської корони. Це все "викрутаси " природи, але не без допомоги людини. Домашній півень має звичайний гребінь, а саме листоподібний, який ми звикли бачити.
 У курей леггорнів гребінь листоподібний, яскраво-червоного кольору, у півнів прямостоячий, у курей - звисає набік. Очі виразні, живі, з темно-помаранчевою райдужною оболонкою у молодих курей і блідо-жовтою - у дорослих. Сережки середньої величини, заокруглені, червоні. Вушні мочки білі. У курей плімутроків гребінь маленький, також листоподібної форми, з 4-6 красиво вирізаними зубцями. Закінчення гребеня паралельно лінії потилиці. Мочки як і сережки, червоні і довгасті.Візуальні мітки птахів
 Орловські півні наявністю масивного гребеня не виділяються. У них він невеликий, плоский, злегка оброслий пір'ям. У курей взагалі слаборозвинений у вигляді рудимента.
 Українські вушанки – це порода, що отримала назву  через червоні вушні мочки, закриті густим дрібним оперенням  - бакенбардами. Вони мають велику, широку голову з одиночним гребенем. Мочки у них маленькі, червоні. Сережки у півнів червоні, дуже маленькі, а у курей зовсім відсутні.
 Нечасто можна побачити півнів, у яких замість гребеня красується великий «горіх», ще й неправильної форми. А ось у полтавських глинистих півнів гребінь у вигляді розкритої троянди, тобто розоподібний.
 У італійських куропаткових півнів одиночний прямостоячий зубчастий гребінь. Мочки овальні, сережки довгі. У курочок він невеликий, ще й лежить на одну сторону.
 У декоративних шовкових курей гребінь синьо-червоний, розоподібний. У самців він короткий, бородавчастої структури, без шипа. Мочки голубуваті.
У декоративної гамбурзької породи гребінь також розоподібний, горизонтально поставлений або злегка загнутий вгору, покритий невеликими конічними горбиками. Якщо на голові курей присутній хохолок, гребінь великим бути не може, або він згинається.
 За зовнішнім видом гребеня, сережок і вушних мочок можна судити про фізіологічний стан і здоров'я домашньої птиці, яку вирощують заради продукції. Наприклад, блідий гребінь найчастіше відзначається і кінці яйцекладки або при захворюванні. Під час несучості з тіла птиці з жовтком яйця виносяться деякі пігменти. А в період активної діяльності яєчника, гребінь і сережки добре забезпечуються кров'ю, стають ніжними і еластичними. У курей, які припинили несучість, діяльність статевих залоз порушується і тоді гребінь, мочки і сережки на голові зменшуються в розмірах, шкіра на них морщиться і втрачає своє соковите і гарне забарвлення. Якщо мочки вух мають синє забарвлення, це вказує на захворювання птиці.
 Найкрупніші із свійських птахів – індики мають найвиразніші мітки. На їхній голові наявна одна сережка, яка може бути різної довжини. Корали самців мають червоний колір, який може переходити в інтенсивно синій, що залежить від зміни характеру птаха. Причому такі зміни відбуваються протягом кількох хвилин. 
 Жовті роти пташенят – досить цікава мітка майже всіх пташенят. Жовторотиками називають новонароджених нагніздних пташенят, у яких внутрішня поверхня дзьобів яскраво жовтого кольору. Вони їх широко розкривають і чекають поки батьки не принесуть здобич.  Жовтий колір  був обраний природою як пристосування для того, щоб яскраву пляму було добре помітно на фоні навколишнього середовища.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Жовтий колір у житті тварин Жовтий колір у житті тварин
 Організми протягом багатьох мільйонів років "відпрацьовували" свої кольори. Сьогодні ми зупинимося на жовтому кольорі. Звичайно, не всі...
Оригінальність пташиного черепа Оригінальність пташиного черепа
 Спостерігаючи за птахами, а саме за головою, впадає в очі компактність кісток черепа, великі очниці, поява дзьоба, повне зникнення зубів, у...
Чи може українське село існувати без півнів? Чи може українське село існувати без півнів?
  Півнів називають птахами-годинниками, сонячними господарями обійстя та його окрасою. Якими барвами, буває, переливається у промінні сонця...
«Шкіряні» особливості «Шкіряні» особливості
 Шкіра – носій особливого кольорового візерунку та різноманітних візуальних «міток», наприклад, гребінь півня, сідничі мозолі...
Цікавинки про домашню курку – Цікавинки про домашню курку – "приму" свійських птахів.
Цікавинки про домашню курку – "приму" свійських птахів. 1. Прародичі домашніх курей. 2. Що заміняє курці зуби. 3. Будова яйця. 4. Розвиток зародка...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓