Пошук:
Автор Pavlenko | 21 мая 2014 | Коментарів: 0 | Переглянуто 2975
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Тварини, що «ходять на зубах»

Характерною особливістю самців моржів є два величезних ікла, які ростуть із верхньої щелепи. За зубною формулою ссавців ікла – це зуби, що знаходяться між різцями та малими корінними зубами. Крім того, морда у моржів дуже широка, очі маленькі, зате наявна значна кількість товстих, жорстких, сплющених щетинок-вусів, які виконують функції вібрисів. На верхній губі таких щетинок понад 10 рядів. 

Шкіра досить товста, вкрита коротким прилеглим жовто-бурим волоссям, якого з віком стає все менше, і, тому у старих моржів шкіра майже зовсім гола. Кінцівки, на відміну від інших ластоногих, наприклад, тюленів, більш пристосовані для пересування по суходолу. Ними моржі можуть ходити, а не повзати. Підошви у них з мозолями. Хвіст наявний, але зачатковий. Більшість мають масу від 800 до 1700 кг. 

Ікла моржів значних розмірів і спускаються далеко вниз. Видно ці вирости майже повністю, лише 1/5 їхня частина прихована під верхньою щелепою. Ростуть ікла протягом усього життя. Навіщо ж вони потрібні?

Такі ікла, розміром майже до 1 м та масою понад 5 кг, використовуються ластоногими ссавцями для викопування із грунту молюсків та іншої поживи, захистуТварини, що «ходять на зубах» від ворогів, а при необхідності тварина може вразити супротивника цими міцними виростами. З їхньою допомогою моржі збираються на кригу, на скелі, виходять на берег та  користуються ними при переміщенні і по льоду, і по суші. Тому часто можна почути, що моржів називають тваринами, які «ходять на зубах». 

Ці величезні незграбні тварини Крайньої Півночі живуть переважно біля берегів і рідко подорожують далеко. Вони товариські, тримаються сімейними групами по 3-6 тварин, що складаються з самця, самиці і дитинчат різного віку. Утворюють берегові і льодові лежбища, на яких може знаходитися їх по декілька сотень. Моржі мужньо захищають одне одного, в основному іклами, а у воді вони є небезпечними супротивниками, оскільки можуть перекинути човен або розбити його, знову ж, іклами.

У шлюбний період самці демонструють свою «зброю» як страшилку для своїх суперників. Вони вступають у бійки один з одним, борючись за право володіння самками. За дослідженнями вчених, у моржів, які мають досить великі ікла і потомство за кількістю особин більше. Самці з найбільшими бивнями зазвичай домінують в соціальній групі. Протягом еволюції виявилось, що довжина ікол за тисячі років збільшилась. 

У самок ікла також є, але вони значно менші і тонші. В основному вони захищають ними своє потомство від білих ведмедів, оскільки у народжених малят  ікла з'являються через 2-3 міс.

Серед вчених виникали часті суперечки, так як частина з них вважали ікла моржів певною прикрасою, візитівкою тварини у її тваринному світі. Звичайно, це так, адже саме за ними ми відрізняємо моржів від усіх інших морських ссавців.

Протягом багатьох віків ескімоси з іклів виготовляли прикраси. Полювання на моржів дозволене тільки корінному населенню - чукчам, корякам, якутам для задоволення своїх традиційних потреб і підтримки традиційного укладу життя.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Хто такий річковий кінь? Хто такий річковий кінь?
 Почувши запитання «Хто такий річковий кінь?» практично ніхто не дасть вірної відповіді. Звичайно, більшість знає, що коні вміють...
Тварина, що «соромиться» свого вигляду Тварина, що «соромиться» свого вигляду
 Досить дивно, що ікла верхньої щелепи ростуть не вниз, а вгору. Вони пронизують шкіру морди і загинаються назад. У старих самців вони інколи...
Зуби – важлива загальна ознака організації тварини. Зуби – важлива загальна ознака організації тварини.
Зуби адаптивно диференціювались у досить широких межах у залежності від способів добування та переробки їжі, а також захисту від ворогів. За їх...
Особливості будови зубної системи хордових тварин Особливості будови зубної системи хордових тварин
Склад, будова зубів та їх кількість у різних рядів ссавців відрізняються внаслідок адаптації до живлення різноманітною їжею....
Характерні особливості хижих ссавців (у рамках шкільної програми) Характерні особливості хижих ссавців (у рамках шкільної програми)
Дані матеріали допоможуть учням-восьмикласникам зрозуміти характерні особливості хижих ссавців у порівнянні з іншими тваринами....
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓