Пошук:
Автор Pavlenko | 11 мая 2011 | Коментарів: 0 | Переглянуто 8156
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Особливості організації, що дозволили комахам стати «процвітаючим» класом серед безхребетних тварин.

 На сьогоднішній день вже не є таємницею той факт, що комахи найчисельніший клас царства Тварин. Поширені вони скрізь, від Арктики до Антарктиди і зустрічаються в усіх кліматичних зонах та різноманітних середовищах: наземно-повітряному, водному, підземному, в печерах, на льодовиках …

         За своїм походженням комахи – справжні наземні тварини, а головними особливостями наземно-повітряного середовища є велика різноманітність екологічних умов, що сприяють видоутворенню та широкому розповсюдженню комах. Що ж допомогло їм так широко  розселитися та зайняти перше місце в Кайнозойській ері за чисельністю тварин на планеті?

 1. Здатність до польоту дозволила швидко заселити нові території, подолати водні простори та інші перешкоди.
 2. Велика рухливість комах забезпечується розвинутою посмугованою мускулатурою.
 3. Хітинізована кутикула із зовнішнім восковим шаром надійно захищає комах від надмірного випаровування вологи (що досить важливо при малих розмірах тіла), від механічних пошкоджень, впливу хімічних речовин та ультрафіолетових променів.
 4. Забарвлення тіла дає можливість замаскуватися на фоні середовища існування або чітко виділитися, щоб показати свою отруйність.
 5. Наявність мімікрії, що дозволяє комахам злитися із середовищем життя завдяки повторенню форм природних предметів оточуючого середовища.
 6. Різноманітність ротових апаратів у залежності від кормового матеріалу зменшує конкурентні взаємовідносини між видами, що сприяє підтриманню високої чисельності особин.
 7. Невеликі розміри комах забезпечують їм можливість виживання та отримання необхідних умов для існування на досить малих за розміром просторах: у щілинах, у тріщинках, під корою, на листках,...
 8. Велика різноманітність способів розмноження: двостатевого, партеногенезу, їх чергування, поліембріонія (розмноження на стадії яйця у паразитичних перетинчастокрилих).
 9. Швидка зміна поколінь забезпечується високою адаптивною здатністю.
 10. Висока плодючість та масове розмноження (цариця термітів відкладає за життя до 10 млн. яєць). Якщо комаха відкладає невелику кількість яєць, то кількість поколінь у неї за вегетаційний період досить значна.Особливості організації, що дозволили комахам стати «процвітаючим» класом серед безхребетних тварин.
 11. Відмінною рисою комах є різноманітність типів постембріонального розвитку: у фазі личинки відбувається ріст і розвиток особини, а у фазі дорослої особини – розмноження та розселення.
 12. Виліт у різні сезони дозволяє комахам зменшити конкуренцію за кормовий матеріал та місця існування. Серед них є весняні, літні і осінні види, які активні або вдень, або вночі.
 13. Добре розвинена нервова система, що дозволяє мати складні форми індивідуальної і суспільної поведінки.
 14. Різноманітні і, майже, досконалі органи чуттів дозволяють їм вижити у різноманітних умовах довкілля.
 15. Висока життєздатність забезпечується можливістю швидко пристосовуватися до мінливих умов середовища і давати стійкі до несприятливих факторів популяції.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Важливі риси організації ссавців, які дозволили їм зайняти панівне становище серед хордових. Важливі риси організації ссавців, які дозволили їм зайняти панівне становище серед хордових.
Ссавці високоорганізований клас хребетних тварин, які поширені всюди і заселяють всі середовища існування. Вони є важливими ланками майже всіх типів...
Комплекс пристосувань до паразитизму у черв’яків (у рамках шкільної програми) Комплекс пристосувань до паразитизму у черв’яків (у рамках шкільної програми)
Більшості із них властива строга приналежність до виду хазяїна та місця існування в його організмі. Ці черви утворюють єдину екологічну групу. Всі її...
Особливості будови, процесів життєдіяльності та розмноження комах, які дозволили їм стати панівною групою тварин на планеті (до уроків 8 кл.) Особливості будови, процесів життєдіяльності та розмноження комах, які дозволили їм стати панівною групою тварин на планеті (до уроків 8 кл.)
За своїм походженням комахи – група наземних тварин. Що ж їм дозволило так широко розповсюдитися та зайняти панівне становище в Кайнозойську еру?...
Презентація «Різноманітність ротових органів комах» для 8 кл. Презентація «Різноманітність ротових органів комах» для 8 кл.
...
Матеріали про ароморфози до уроків теми “Розвиток органічного світу” (11 кл.) Матеріали про ароморфози до уроків теми “Розвиток органічного світу” (11 кл.)
Ароморфози – це еволюційні зміни, що ведуть до підвищення організації організмів. Вони мають значні переваги у боротьбі за існування і роблять...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓