Пошук:
Автор Pavlenko | 28 марта 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 11042
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 11 класів

Тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції (матеріали для 11 кл.)

1. Багатоклітинним організмам необхідно було більше їжі, ніж одноклітинним.Тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції (матеріали для 11 кл.)
2. Більшість багатоклітинних почали переходити до голозойного живлення.
3. Виникнення травного каналу.
4. Розвиток різних типів живлення: рослиноїдність, хижацтво, всеїдність, паразитизм.
5. На фоні більших харчових потреб виникали ефективні засоби переміщення, що дозволяли вести активне відшукування поживи.
6. З’являється ускладнена опорно-рухова система (скелетна та м’язова), що забезпечувала:
- підтримання певної форми тіла;
- захист та опора всіх внутрішніх органів;
- переміщення тіла в просторі;
7. Формування двохсторонньої симетрії тіла.
8. Виникнення центральної нервової системи, що координує роботу всього організму.
9. Обособлення голови та її цефалізація, що дозволило переміщенню основних органів чуттів та нервових центрів у передній кінець тіла тварини.
10. Органи чуттів сприймали подразнення, центральна нервова система обробляла інформацію, а ефектори здійснювали адекватну відповідь.
11. Розвиток ендокринної системи, що паралельно із нервовою виконувала координацію функцій в організмі.Тенденції розвитку багатоклітинних організмів у процесі еволюції (матеріали для 11 кл.)
12. Із збільшенням розмірів тварин з’явилася транспортна система, що розносила кров завдяки роботі м’язів серця або пульсуючих судин.
13. Формування видільної системи для виведення продуктів обміну.
14. У більшості тварин зовнішні покриви були відносно непроникні, тому обмін речовин між організмом та зовнішнім середовищем відбувається через обмежені ділянки його поверхні.
15. Поява дихальної системи.
16. Розвиток багатоклітинного організму із однієї заплідненої клітини – зиготи, який досить довгий та складний: ембріональний розвиток, личинкові стадії (інколи з метаморфозом) та постембріональний розвиток дорослої особини.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Основні характерні риси організації багатоклітинних тварин. Основні характерні риси організації багатоклітинних тварин.
Із збільшенням розмірів тіла тварин виникла необхідність у появі внутрішньотранспортних циркуляторних систем, які доставляли віддаленим від поверхні...
Типи нервових систем у тварин. Типи нервових систем у тварин.
У процесі еволюції у тварин виникли такі типи нервової системи як дифузна, вузлова та трубчаста....
Симетрії тіла тварин та їх формування. Симетрії тіла тварин та їх формування.
Симетричними називаються тіла, що складаються із таких частин, які шляхом деяких перетворень можуть бути суміщені одна з одною. Найістотнішими є два...
Комплекс пристосувань до паразитизму у черв’яків (у рамках шкільної програми) Комплекс пристосувань до паразитизму у черв’яків (у рамках шкільної програми)
Більшості із них властива строга приналежність до виду хазяїна та місця існування в його організмі. Ці черви утворюють єдину екологічну групу. Всі її...
Матеріали про ароморфози до уроків теми “Розвиток органічного світу” (11 кл.) Матеріали про ароморфози до уроків теми “Розвиток органічного світу” (11 кл.)
Ароморфози – це еволюційні зміни, що ведуть до підвищення організації організмів. Вони мають значні переваги у боротьбі за існування і роблять...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓