Пошук:
Автор admin | 10 сентября 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 11805
Рубрика: Корисна інформація / Рослинний світ

Овочеві «родичі і сусіди»

Рослини, які ростуть поруч,  можуть вживатися або не вживатися. Одні служать причинами різних негараздів для сусідів, інші, навпаки, допомагають їм: сприяють їх росту, захищають від негоди, вітрів і від шкідників, що завдають небажаних наслідків. Ні в парку, ні в лісі, ні в саду, ні в городі все підряд, вперемішку рости не буде. Наприклад, обсаджуючи грядки бобовими, наші бабусі таким чином захищали свої ділянки від вторгнення кротів. Як не дивно, але така, на перший погляд, невинна рослина, наводить  на цих тварин жах і паніку. Всіх бобових культур недолюблюють і такі небезпечні городні шкідники, як дротянки. Тому найбільше потерпаючі від нашестя овочі – моркву, буряки, томати – краще всього висівати і висаджувати на грядках після бобових рослин. Боби також добре садити по краю грядки з огірками - вони позитивно впливають на їх зростання. Сприятливі посадки бобів і для розвитку картоплі, кукурудзи, редьки, редиски, шпинату. Але погано ростуть боби поруч з гірким полином і чорнобривцями.
 Сам огірок добре сусідить не лише з бобовими, а й з капустою, буряком, селерою, цибулею, шпинатом, кропом, кукурудзою. Але огірку не до вподоби спільне проживання з ефіро - олійними культурами. Редиска також не полюбляє рости поруч з огірками. Тобто, огірки дружать з горохом, капустою, але ворогують з картоплею і ароматичними травами. Небажано саджати кабачки поруч з огірками.
 У гороху хороші взаємини з морквою, його можна «підселити» до кольрабі, редиски, салату, петрушки, баклажанів, картоплі та кукурудзи. А от з томатами відносини у гороху суперечливі. Квасоля «дружить» з картоплею, морквою, буряком, баклажаном, гарбузом, комфортно почуває себе з кукурудзою. Всі бобові погано ростуть поруч з цибулею і часником. Картопля добре уживається з квасолею, кукурудзою, капустою, хріном, баклажаном і цибулею, але не терпить помідора, огірка і гарбуза.
 Практично доведено, що буряк стимулює зростання і квасолі, і томатів, і картоплі. Однією з цікавих особливостей цієї культури є те, що виділення коренеплодів мають властивості антибіотиків, тому і посадка буряків поряд з деякими овочами має для них оздоровчий вплив.
 Морква добре відчуває себе поряд з горохом, буряком, цибулею, томатом, редискою, петрушкою, шпинатом. Особливо ніжними виходять коренеплоди у редису, посадженого поряд з кущовою квасолею.
 За спостереженнями вчених, томати не "заперечують» проти сусідства з усіма видами капусти, шпинатом, спаржею, квасолею. Вони стверджують, що томати добре ростуть поруч з селерою, салатом, кукурудзою, капустою, цибулею, часником, петрушкою, але погано - поруч з кропом, кольрабі і фенхелем.
 Баклажани сміливо можна саджати поруч з квасолею, цибулею, чебрецем, зеленню. Перець - чудовий «партнер» для базиліка і чебрецю.
 Капуста прекрасно росте поряд з більшістю культур, але ідеальні сусіди для неї - картопля і цибуля, а також селера і салат, які захищають капусту від земляних блішок, і кріп, що покращує смак качанів. Селера відлякує від капусти метеликів – біланів, а її запах відлякує капустяну муху.
 Багато городніх шкідників не полюбляють запаху кропу. Посаджений між грядками, він надійно оберігає овочі від нашестя всякої нечисті. Окрім “охоронця”, він виконує роль приваблення до городу необхідних для рослин комах-запилювачів.
 Позитивний вплив робить на рослини часник. Багато садівників висаджують його між рядами різних культур, і його сильний запах відганяє багатьох шкідників. 
 Класичним прикладом взаємодопомоги вважаються відносини цибулі та моркви. Ці дві культури захищають одне одного від шкідників: морква відганяє цибульну муху, а цибуля - морквяну. Несприятлива для цибулі близькість бобових рослин і шавлії. Цибуля, висаджена серед помідорів, картоплі і капусти захищає їх від зараження бруньковим кліщем.
 Для зеленої цибулі сприятливо сусідство з білокачанною капустою, кольрабі, броколі, морквою, пастернаком, петрушкою, селерою, шпинатом і томатами. Квасоля, горох, крес-салат і буряк є поганими сусідами для зеленої цибулі. Ріпчасту цибулю рекомендується саджати поруч з кропом, морквою, пастернаком, буряком, салатом і томатами.
 Петрушка добре росте по сусідству з морквою, редискою і ріпчастою цибулею. Небажано вирощувати петрушку поруч з крес- салатом , коріандром і настурцією. Листовий і качанний салати краще розвиваються поруч з квасолею, горохом, кропом, кольрабі, пастернаком, томатами, кукурудзою і ріпчастою цибулею. Несприятливе сусідство з петрушкою і селерою.
 Запах чорнобривців відганяє суничного довгоносика.
 Здавна особливе значення надавалося дружбі трави і фруктових дерев. Давно було помічено, а пізніше одержало і наукове обгрунтування, що заростання фруктового саду мітлицею сприятливо впливає на стан саду: дерева стають більш здоровими.
 Для приваблення в сад корисних комах між деревами, окрім кропу, саджали різноманітні нектароносні рослини – тмин, огіркову траву...
 Запах бузини червоної відлякує шкідників від смородини, довгоносиків від малини і суниць, агрусу, слив та яблук. Бояться її миші та мухи. За цю властивість бузина в народі отримала назву “чортове сім´я”. В давнину під кожним кущем агрусу і чорної смородини розставляли свіжі гілки бузини. Будучи майже універсальним захисником рослин від всякого роду шкідників бузина в давні часи вважались необхідним “жителем” майже кожного подвір´я чи присадибної ділянки.
 З усього сказаного можна зробити висновок, що не можна вирощувати на одній ділянці культури з великими та малими потребами у поживних речовинах. Максимальну кількість поживних речовин поглинають із грунту томати, огірки, гарбузи, дині, кавуни, капуста, селера. Помірніший апетит у буряків, цибулі, моркви, часнику, редиски, кольрабі та різних прянощів.
У безпосередній близькості ростуть рослини з високими і середніми та із середніми і низькими потребами. Висаджуючи поруч рослини, корені яких ростуть у глибину з тими, у яких корені неглибокі, чим дозволяється уникнути конкуренції за воду та поживні речовини.
Непотрібно висівати культури, які надають перевагу більш сухому грунту з культурами, що потребують частого поливу.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Від меню первісної людини до нашого столу Від меню первісної людини до нашого столу
 Древні хлібороби, маючи лише мізерні відомості про кулінарне мистецтво, звичайно, їли овочі та інші частини рослин в основному свіжими, рідше у...
Лимон, що росте на грядці Лимон, що росте на грядці
 Серед великої кількості видів капусти, найменше учні-семикласники знають про капусту кольрабі, а вона досить стара і добре вивчена культура....
Під знаком огірка Під знаком огірка
 Давні слов’янські племена, які жили на території сучасних Росії, Білорусі та України, що займались землеробством, мали свій 12-річний...
Корисне сусідство Корисне сусідство
Рослини, як і люди, можуть бути сумісними і не сумісними. Одні служать джерелами всіляких бід для сусідів, інші, навпаки, допомагають їм: сприяють їх...
Про що кажуть назви рослин Про що кажуть назви рослин
С М О Р О Д И Н А Давайте згадаємо, які слова мають схожий корінь? Сморід, смердіти, смердючий... Але смородина зовсім не ображається за таку...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓