Пошук:
Автор Pavlenko | 27 января 2012 | Коментарів: 0 | Переглянуто 7657
Рубрика: Корисна інформація / Різне

Квіти… їстівні?!

Хто знає, як би виглядало людство, яке не знає квітів ...
М. Метерлінк (бельгійський письменник) 

 Вивчаючи матеріали про морфологію, будову, різноманітність та значення квітів у природі та житті людини, учні в шкільних підручниках не зустрічали відомостей про те, що значна кількість цих чудових, красивих, запашних, різнобарвних частин рослинності поряд із стеблами, листками та плодами, може використовуватися людиною в їжу.
 З історичних джерел відомо, що тисячі років назад квіти почали використовувати в кулінарії. У VII ст. японці придумали ритуал - підносити один одному чашечки саке з пелюстками накришених хризантем. Так вони прагнули відвести від людини нещастя і забезпечити довголіття. Існував також звичай пити настій з квітів, стебел і листків хризантем з рисовим відваром. І зараз в Японії щоосені, в сезон цвітіння хризантем, квіти їстівних сортів не тільки прикрашають різні страви, а й використовуються як гарнір, що за смаком нагадує шпинат.
 У Європі вживали настурції, маргаритки та фіалки. Спочатку для прикрашання страв, потім як складові салатів і напоїв. Кулінари з Середнього Сходу експлуатують троянди вже сотні років. Ніжні пелюстки збираються зі сходом сонця, переробляються прямо на місці, щоб не втратити дорогоцінний аромат. Ароматну рожеву воду використовують в екзотичних джемах, які подають між ковтками міцної кави або просто розводять холодною водою і отримують освіжаючий напій.
 В багатьох країнах світу з середини 80-х років ХХ століття з'явився новий інтерес до їстівних квітів. Це пов'язано не тільки з рухом за здорове харчування і вживання екологічно чистих продуктів, але і з тим, що багато країн, слідом за Японією, змогли дозволити собі таку розкіш. Почали виникати спеціалізовані ферми з вирощування їстівних квітів. У їжу їх йде більше 45 видів. Навіть з'явилося гасло: «Від квітів, на які дивляться, до квітів, які їдять". Однак, поки що квіти - це тільки гарнір і добавки до різних м'ясних і рибних страв, салатів, десертів, їх додають в джеми і варення, заморожують в кубиках льоду для прикрашення напоїв. Багато країн зараз використовують квіти - це каша з квітів в італійській кухні і пелюстки троянд в кухні Індії. Як правило, всі квіти овочів і пряних трав їстівні, а декоративних? Вони тільки розпочали свою ходу з садів та городів у тарілки. Які ж це квіти?
- Квіти огіркової трави волошкового кольору у формі зірочки. Вживаються в холодних супах, сирних запіканках, пуншах, лимонаді, шербеті, тортах, в коктейлях. Можна заморожувати в кубиках льоду. Свіжі квіти заварюють як чай, кладуть у келихи з прохолодними напоями; зацукровані подають на десерт. А якщо додати їх у вино, то воно набуде оригінального, злегка терпкого аромату.
- Квітки редиски мають виразний перцевий аромат.
- Всі квіти родини цибулевих: і цибулі, і часнику є їстівними і дуже ароматними.
- Квітки гарбуза ідеальні для фарширування, мають слабкий аромат. Перед використанням необхідно видалити тичинки.
- Квітки конюшини солодкі на смак з лакричним відтінком.
- Як і листя кінзи, люди або люблять квіти цієї рослини, або ненавидять їх. Вони мають такий же трав'янистий аромат. Вживати їх краще в гарячому вигляді, інакше пропаде весь шарм.
- Квіти м'яти - сюрприз! Вони мають такий як і листки м'ятний аромат. Інтенсивність його коливається в залежності від виду м'яти.
- Гіркуватість цикорію відчувається в пелюстках і чашечках квітів, але вони придатні для маринування.Квіти… їстівні?!
- Квіти нагідок мають суцвіття з дрібними язичковими квітками, пелюстки яких золотисто-оранжевого кольору. Вживається в м'ясних і рибних супах, в стравах з макаронними виробами.
- Молоді рослини кульбаби і листки, і квітки дуже ніжні на смак і можуть бути використані в сирому вигляді в салатах і сендвічах. Квітки можуть бути використані в якості незвичайного гарніру. З квітів виготовляють джеми і варення.
- Пелюстки квіток соняшника їстівні, а чашечка за смаком нагадує артишок.
- Квіти настурцій або красолі мають злегка перцевий смак і гострий запах, завдяки чому у минулому столітті європейці вважали, що вона збуджує апетит. Французи першими зважилися використовувати настурції на кухні. До цього дня у Франції квітки красолі домішують до салатів для додання їм більшої пікантності. Великі, недозрілі насіння настурції, що мають форму зморщеного горіха, відварюють в оцті і вживають як приправу до м'яса. Така приправа має назву "каперси". У Південній Америці ця квітка - найважливіша харчова культура. Охоче їдять настурцію в Англії. Рослина багата на вітамін С, білки, мінеральні речовини, особливо залізо. Найбільш часто вживане блюдо з настурції - пікантний салат: квітки разом з листям нарізають, змішують з подрібненою зеленою цибулею (1:1), після чого заправляють олією або сметаною. Пелюстки настурції, розтерті з часником до пастоподібної маси, присолені за смаком і злегка приправлені майонезом, можна використовувати як оригінальну пасту для бутерброда. Соковито-жовті квіти, що володіють легким ароматом, кладуть на блюда з овочевим асорті, з фруктовими запіканками або іншими холодними закусками у вигляді колірного акценту. Висушені і подрібнені в порошок квітки і листя настурції є чудовою приправою до перших і других страв. Сушені квітки додають в домашні вина, з них також виходить ароматний чай.
- Бузину чорну здавна знали як їстівну, з них готували варення, соки і також млинці, випечені з її квіток. Здавна її квіти і плоди використовували як лікарський засіб, так як містять вітамін Р, ефірне масло і органічні кислоти, а плоди - вітамін С, каротин.
- Суперароматні квітки жасмину використовуються у заварюванні чаїв, їх також можна економно додавати і в солодкі страви.
- Пелюстками квітів маргариток можна посипати салати, відкриті бутерброди, відварені овочі перед подачею, вживати їх як наповнювачі для вершкового масла, з блюдами з макаронних виробів і рису. Цими ніжними маленькими білими або рожевими польовими квітами прикрашають супи та крюшони. Їх легкий горіховий смак надає оригінальності змішаним зеленим салатам.
- Квітки волошки польової мають трав'янистий смак. Пелюстки їстівні, але необхідно уникати гіркої на смак чашечки.
- Квіти і пелюстки лілій чудово підходять для прикрас складних салатів або тортів, можна зацукровувати.
- Квітами герані або їхніми пелюстками можна посипати десерти, вживати у прохолодних напоях і коктейлях або заморожувати в кубиках льоду. Їх також використовують для ароматизації відварених і запечених яблук і груш.
- Квіти фіалок мають квітковий аромат, солодкі на смак і застосовуються для прикрас десертів і прохолодних напоїв, їх можна заморожувати в кубиках льоду для пуншу та коктейлів. Фіалками добре прикрашати десерти, торти та морозиво, їх можна також зацукровувати.
- Всі троянди їстівні, видаливши лише гірку чашечку. Темні сорти пахучіше світлих. Вони ідеальні для напоїв, десертів або для приготування джемів. Мініатюрними квітами троянд або бутонами можна прикрашати морозиво і десерти, а великими пелюстками посипати салати. Можна заморожувати в кубиках льоду і вживати їх для пуншів, солодких коктейлів, особливо з шампанським. Пелюстки троянд зацукровують.
- Квіти і пелюстки лаванди красиві і смачні в келиху шампанського, з шоколадними десертами, тортами та тістечками, в шербеті і морозиві. Можна вживати і в основних блюдах, в печені, в рагу і у винних соусах.
- Пелюстки квітів гладіолусів можна фарширувати або використовувати як гарнір до салатів..
- Пелюстки гвоздики мають смак такий же солодкий, як і аромат.
- Квіти ромашки мають солодкий аромат і часто використовуються в чаї.
- Квіти цитрусових (апельсин, лимон, грейпфрут) мають солодкий смак і слабкий аромат. Використовувати їх необхідно економно, щоб ароматизувати їжу.
 Використовуються в кулінарії і інші квіти, наприклад: біла акація, бузок, азалія, петунія, квіти абрикоса і персика, бегонія, квіти банана і латаття, квіти чорнобривців, шафрану і багато інших ...
 Щоб зробити зацукровані квіти для прикраси випічки, потрібно злегка збити яєчний білок і тонким пензликом повністю покрити пелюстки або бутони білком. Обсипати цукровою пудрою через ситечко. Цукрову пудру можна забарвити в тон квітки. Струсити зайву пудру і повністю висушити пелюстки або квіти (пелюстки можна сушити на паперових рушниках або серветках, квіти побільше (наприклад, троянди або лілії) потрібно обв'язати ниткою або тонким дротом навколо стебла і підвісити квіткою донизу, щоб не зім'яти пелюсток.
 Таким чином, додавання квітів у звичайні страви допомагає надати їм приємного кольору, аромату і екзотичності. Адже, одні квіти є пряними, інші - трав'янистими, а треті - досить ароматними. Результат таких експериментів завжди дивує.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Квіти, як м’який та ніжний бархат Квіти, як м’який та ніжний бархат
 Чи такі вже чорнобривці й українські? Звідки вони потрапили до нас? Як їх ще називають? Коли з’явились перші чорнобривці в Україні...
Квіти приємного аромату - бузок Квіти приємного аромату - бузок
 У культурних форм квіти бузку мають різнокольоровий відтінок: білі, рожеві, синьо–лілові, блакитні, пурпурові, фіолетові......
Тварини-запилювачі Тварини-запилювачі
Тварини-запилювачі: - перетинчастокрилі; - лускокрилі; - твердокрилі; - птахи; - рукокрилі....
Сон рослин Сон рослин
Спостерігаючи за рослинами тривалий час можна з впевненістю сказати, що одні рослини є вісниками сходу сонця, а інші – вісниками заходу....
Хто запилює квіти? (у рамках шкільної праграми) Хто запилює квіти? (у рамках шкільної праграми)
Хто запилює квіти? Бджоли Джмелі Метелики Жуки Птахи Рукокрилі...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓