Пошук:
Автор Pavlenko | 26 октября 2013 | Коментарів: 0 | Переглянуто 7587
Рубрика: Статті

Людина і рослина: що спільного?

Рослини і люди – живі організми, які на перший погляд нічим між собою не схожі. Але це не так. Між людиною і рослиною є досить багато ознак подібності. Коли я пропоную учням порівняти рослину і людину, вони дивуються і, відповідаючи обмежуються лише ознаками відмінності.
 Ми знаємо, що протягом багатовікової еволюції органічного світу планети рослини і люди завжди жили і живуть поруч. За цей досить нелегкий час, між рослинами і людьми склалися міцні зв’язки, і в деяких особливостях будови та функцій життєдіяльності, і в особливостях впливу один на одного.
 По-перше, рослини мають стебло, як основну вісь тіла, що утримує всі органи між собою, а люди хребет, як осьову частину організму, до якого прикріплюються інші частини скелету людини.
 По-друге, і рослини, і люди дихають, але всім відомо, що кисень для дихання людям дають рослини, що є безпосередньою хімічною взаємодією.
 По-третє, і рослини, і люди потребують води, без якої клітини живого тіла  функціонувати не зможуть.
 По-четверте, рух соку по рослині і рух крові в людині – це дуже подібні системи, по яких переміщаються поживні речовини, причому по висхідному і низхідному шляху, як венозна і артеріальна кров по тілу людини та мінеральні і органічні речовини по флоемі та ксилемі рослини.
 По-п’яте, як рослини «оживають» навесні під теплим сонцем та буяють влітку, так і люди не можуть жити без сонячного тепла.
 По-шосте, рослинам необхідний певний субстрат (грунт), на якому вони ростуть і звідки отримують основний мінеральний склад елементів, так і людям потрібний грунт, на якому вони будують своє житло та вирощують врожаї. 
 По-сьоме, за сучасними науковими досягненнями і розвитку такої галузі як біоенергетика стає зрозумілим, що якщо людина і рослини мешкають в одному будинку, чи рослини ростуть навколо житла людини, то рано чи пізно приходять до спільного біологічного ритму і практично стають єдиною системою. Наші рослини почувають нас, знають нас, напевно, навіть краще, ніж ми самі, і стають схожими на нас - так люблять розмірковувати флористи. Вони впевнені, що рослини володіють значним біополем, яке впливає на людину. Ними було з’ясовано:
- якщо якусь рослину рекомендується при зниженні вологості повітря обприскувати водою, а господар рослини не любить приймати душ або гуляти під дощем, то і рослинам його обприскування не припаде до смаку;
- якщо господар чутливий до холоду, то холодостійка рослина поруч з такою людиною теж ставала ніжною;
- якщо для людини зима досить активний період життя, то і рослини в його будинку, які взимку повинні спати, в цю пору року теж можуть квітнути або буйно рости;
- якщо ви вирішили зробити стрижку, значить, пора підрізати і рослини;
- якщо вам захотілося зробити вдома перестановку, значить, пора пересаджувати і рослини.
 Флора тонко відчуває будь-які випромінювання енергії. Наприклад, виявляється, що на коренях рослин існують смакові органи, які в землі розшукують «смачні» поживні речовини. Рослини чудово все чують. На цьому заснована практика розмови з кімнатними квітами. Кожен, хто займався їх вирощуванням, знає, що у відповідь на ласкаві слова квіти починають швидше рости, покриватися квітами. Навіть музику квіти не пропускають «мимо вух». А вже між людиною і рослиною встановлюються буквально телепатичні зв’язки. Бували випадки, коли на хворобу господаря квіти відповідали загибеллю, тобто гинули, посаджені дбайливою рукою.
 Тобто, все, що відбувається з людиною, відбувається і з її рослинами. Якщо у вас настав важкий період, у вас багато клопоту і вам просто ніколи доглядати за рослинами, то нічого страшного не станеться. Рослини, обділені турботою, стануть сильнішими. Тільки не треба забувати про них зовсім, адже кімнатні квіти все-таки істоти ніжні і їм нема звідки взяти води без поливу. Адже ви вмиваєтеся кожен день і не забуваєте, незважаючи на всі свої проблеми, їсти. Ось і доглядати за своїми рослинами необхідно так само, як за собою.
 Рослини благотворно впливають як на фізичний, так і на психоемоційний стан людини, а також на мікроклімат в приміщенні. Рослини реагують на людину та її поведінку. Проводилось багато досліджень на цю тему, які були описані в літературі. До листя рослин підключалися датчики, що вимірювали електричний потенціал. Вимірювання показали, що якщо до кімнати входила людина, яка завдавала рослині певної шкоди: ламала гілки, листя, голосно розмовляла, то рослина реагувала негативно, вона ніби «лякалась». Любителі-квітникарі знають, що якщо з любов’ю доглядати за рослиною, то вона добре росте і радує свого господаря.
 Б.Грінченко від свого діда записав цікаву річ, що шанування рослин бере свій початок із сивої давнини, коли наші предки поклонялися деревам, як Богам. В Україні подекуди й досі збереглися звичаї "залякування" неродючих дерев. На Святий вечір або на Новий рік господар іде в сад із сокирою і погрожує неродючому дереву, що зрубає, якщо наступного року воно не вродить: "Як не родитимеш, то зрубаю і в піч уметаю, а попіл на вітер порозпускаю".
 Рослина не може бути ворогом. Є лише поділ: рослини для дому та рослини для офісу. Не рекомендується тримати вдома великі рослини, призначені для великих приміщень. Заповнюючи собою великий простір, вони і енергії дають і споживають багато. Деякі рослини вбирають в себе негативну енергію. Але в офісі це навіть добре. Приклад – монстера. Краще не ставити її в будинку – багато забираючи, вона може негативно впливати на господаря. А в офісі все навпаки. Кактуси, якщо тримати їх в офісі біля комп’ютера, захищають від поглядів конкурентів, що називається «від зурочення»,
 І не бійтеся зробити щось не по науці, адже найголовніше довіряти своїй інтуїції і прислухатися до власного тіла.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… . Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… .
Всіх тварин годує здатність до переміщення в просторі. «Не побігаєш – по поїси, не поплаваєш – не поїси, не політаєш – не...
Вода в системі: грунт – рослина – атмосфера. Вода в системі: грунт – рослина – атмосфера.
Потенціал грунтової води на межі між грунтом і коренем є досить важливою характеристикою, що визначає доступність води для рослин. Вода надходить у...
Чи хворіють рослини? Чи хворіють рослини?
Хвороби рослин проявляються по-різному: - у вигляді різноманітних пухлин; - деформацій листків та стебел; - пошкоджень квітів та плодів; - цвілі на...
Фітонциди – зброя від ворогів. Фітонциди – зброя від ворогів.
Саме у запахах рослин існує щось інше, аніж запахи їхніх квіток. Це ароматичні виділення, що мають алелопатичну природу. Деякі з них виділяють...
Як рослини можуть рухатися. Як рослини можуть рухатися.
Якщо молода рослина, що впала, відокремившись від материнської, не знайшла під собою вільного місця для укорінення (тобто впала на листочок, камінчик...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓