Пошук:
Автор Pavlenko | 14 марта 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 19508
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 8 класів

Загальні ознаки класу Плазуни та їхні ускладнення у порівнянні з класом Земноводні.

Загальні ознаки класу Плазуни та їхні ускладнення у порівнянні з класом Земноводні.

1. Шкіра товста, суха, позбавлена залоз, має суцільний покрив рогових лусок, які перешкоджають випаровуванню вологи з тіла.
2. Скелет повністю окостенілий, ребра та грудина утворюють грудну клітку, яка відсутня у жаб. Ребра досить рухливі, що забезпечує реберний тип дихання, наявні міжреберні м’язи.
Загальні ознаки класу Плазуни та їхні ускладнення у порівнянні з класом Земноводні.

3. Кінцівки п’ятипалі, розміщені по боках тіла або зовсім відсутні, що забезпечує переміщення плазуванням.
4. Мускулатура добре розвинена, диференційована, наявний зачаток діафрагми.
5. Дихальна система включає дихальні шляхи та складчасті або комірчасті легені. Вони мають систему перетинок, що збільшує їхню внутрішню поверхню.
6. Травний канал розподілений на відділи, з’являється сліпа кишка (добре розвинена у черепах), ротова порожнина помітно відмежована від глотки, зуби однотипні, що зростаються зі щелепами, хоча у крокодилів зуби розміщені у альвеолах. Язик добре розвинений, форма якого залежить від характеру їжі та способу її добування. Кишечник відкривається в клоаку.
Загальні ознаки класу Плазуни та їхні ускладнення у порівнянні з класом Земноводні.

7. Кровоносна система складається з двох кіл кровообігу та трьохкамерного серця. У шлуночку кров змішується, але наявні три дуги аорти, що дозволяє надсилати у головний мозок чисту артеріальну кров. Міжшлуночкова перегородка неповна, хоча у крокодилів вона поділяє шлуночок на дві половини, що перешкоджає змішуванню артеріальної та венозної крові, тому вважають, що крокодили мають 4-камерне серце.
8. Органи виділення – вкорочені парні тазові нирки, що розташовані поблизу тазового поясу.
9. Нервова система досить розвинена, відносно великі півкулі вкриті тонкою корою, що пов’язане з ускладненням поведінки. Мозочок великий, що забезпечує координацію складних рухів. Наявний тім’яний орган.
10. Органи чуттів розвинуті добре:
- Зір пристосований до сприйняття віддалених предметів, акомодація відбувається за рахунок переміщення кришталика та зміни його кривизни. Повік три, більш розвинена нижня. За дослідженнями вчених, тім’яний орган функціонує як третє око.
Загальні ознаки класу Плазуни та їхні ускладнення у порівнянні з класом Земноводні.

- Слух представлений середнім вухом із однією слуховою кісточкою, внутрішнім вухом. Прикритий орган барабанною перетинкою, крім змій. Наявний вестибулярний апарат.
- Орган нюху відкривається назовні ніздрями і знаходиться в ротовій порожнині, тому що роздвоєний язик бере участь у визначенні смаку.
- Дотик розвинений погано.
11. Розмножуються яйцями, які вкриті товстими оболонками (щільною волокнистою та вапняковою), що перешкоджають висиханню. Яйця мають значний запас жовтка для живлення зародка. Розвиток прямий. Деякі види народжують живих дитинчат, які розвивалися в організмі самки у яйці. У них можливий також партеногенез.
12. Запліднення внутрішнє, розмноження відбувається на суходолі.
Загальні ознаки класу Плазуни та їхні ускладнення у порівнянні з класом Земноводні.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Ластоногі ссавці та їхні характерні особливості, що дозволили пристосуватися до водного способу життя. Ластоногі ссавці та їхні характерні особливості, що дозволили пристосуватися до водного способу життя.
Дані матеріали про характерні особливості ряду Ластоногі допоможуть учням детально розібратися у будові цих ссавців та з’ясувати їхні відмінні ознаки...
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про характерні особливості типу Членистоногі тварини. Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про характерні особливості типу Членистоногі тварини.
Матеріали до уроків біології тварин (8 кл.) про характерні особливості типу Членистоногі тварини допоможуть учням систематизувати та узагальнити...
Характерні особливості будови тварин типу Молюски Характерні особливості будови тварин типу Молюски
Матеріали про Характерні особливості будови тварин типу Молюски допоможуть учням систематизувати знання про загальні ознаки цих тварин та класи...
Матеріали до уроків зоології Матеріали до уроків зоології "Характерні особливості класу Ссавці".
Дані матеріали допоможуть учням систематизувати та узагальнити знання про характерні особливості класу Ссавці: основні прогресивні риси цих тварин,...
Загальні ознаки класу Птахи. Загальні ознаки класу Птахи.
Дані матеріали по вивченню загальних особливостей птахів допоможуть учням детальніше розібратися у: - пристосуваннях цих тварин до польоту, - від...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓