Пошук:
Автор Pavlenko | 8 января 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 27661
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 7 класів

Матеріали до уроку “Корінь”.

Матеріали до уроку “Корінь”.

Під час виконання лабораторної роботи “Корінь і кореневі системи. Видозміни кореня” дуже важливо ознайомити учнів із незвичними коренями, які зустрічаються у природі. Це викликає в учнів велику кількість емоцій, а все те, що дивує дитину, добре запам’ятовується.

1. Коренеплоди – видозмінене потовщення головного кореня, що виконує функції запасання поживних речовин. Коренеплоди зустрічаються у буряків, моркви, петрушки, ріпи, редиски.

Матеріали до уроку “Корінь”.


2. Кореневі бульби – видозмінені потовщені бічні та додаткові корені, що як і коренеплоди запасають поживні речовини. Вони зустрічаються у жоржини, орхідеї, хвощів.

Матеріали до уроку “Корінь”.


3. Ходульні корені – вирости, що утворюються на пагонах і виконують функцію опори, тому їх називають ще опорними. Такі корені наявні у кукурудзи, пальм, баньяна. Завдяки таким кореням баньян називають дерево-ліс.

Матеріали до уроку “Корінь”.


4. Дихальні корені – пневматофори, які утворюються у рослин, що ростуть на грунтах, де не вистачає кисню. Вони піднімаються над поверхнею грунту або води, якщо місце заболочене і ростуть вгору. При мікроскопічному розгляді клітин таких коренів, можна помітити велику кількість міжклітинників. Отже, в цих повітряних коренях накопичується повітря, що потім поступає в звичайні корені, які знаходяться в товщі грунту. Такі корені характерні для рослин боліт та мангрових дерев у тропіках.

Матеріали до уроку “Корінь”.


5. Повітряні корені – це корені, які утворюються у рослин, що пристосувалися рости на корі інших рослин. Вони мають здатність звисати вниз і поглинати вологу з повітря. Такі корені зустрічаються у деяких тропічних рослин.

Матеріали до уроку “Корінь”.


6. Корені – причіпки – видозмінені корені, які з’являються у витких рослин. Вони здатні чіплятися за опору чи кору дерева, по якій в’ється рослина. Такі чіпкі корені наявні у плющів, фікусів.

Матеріали до уроку “Корінь”.


7. Корені – присоски – гаусторії зустрічаються у рослин-паразитів, таких як повитиця, омела.

Матеріали до уроку “Корінь”.


8. Грибокорінь – мікориза – корінь, який утворюється у тому випадку коли коріння дерева та грибниця грибів щільно переплітаються між собою і утворюється корисне співжиття, при якому відбувається обмін поживними речовинами.

Матеріали до уроку “Корінь”.


9. Корені з бульбочковими бактеріями – це звичайні корені рослин, у яких поселяються бактерії, утворюючи бульбочки, що допомагають рослині накопичувати в собі певні поживні речовини. Наприклад, бобові рослини завдяки бульбочковим бактеріям, акумулюють собі азот з грунту. Крім бобових рослин такі корені мають береза, крушина.

Матеріали до уроку “Корінь”.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Презентація «Корінь. Кореневі системи. Видозміни кореня» Презентація «Корінь. Кореневі системи. Видозміни кореня»
...
"Багатоноге" дерево
  ... надзвичайно особливими серед видозмінених коренів є корені-підпорки, які утворюються у баньяна.     ...
Кореневище ≠ корінь? Кореневище ≠ корінь?
 Кореневища бувають тонкими, потовщеними, іноді дуже великими, простими і розгалуженими, циліндричними, овальними, прямими, зігнутими,...
Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… . Ноги годують …, крила годують …, плавці годують… .
Всіх тварин годує здатність до переміщення в просторі. «Не побігаєш – по поїси, не поплаваєш – не поїси, не політаєш – не...
Презентація «Корінь. Кореневі системи. Видозміни кореня» (7 кл.) Презентація «Корінь. Кореневі системи. Видозміни кореня» (7 кл.)
...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓