Пошук:
Автор Pavlenko | 29 апреля 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 18036
Рубрика: Уроки колегам біологам / Уроки для 7 класів

Умови проростання насіння (матеріали для 7 кл.)

У період дозрівання і поширення насіння ріст зародка зазвичай припиняється. Відновлення росту зародка, тобто проростання насіння, залежить від багатьох як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. Умови проростання насіння (матеріали для 7 кл.)Серед зовнішніх – екологічних – найважливіші є три: вода, кисень, температура. Крім цього для проростання надто дрібного насіння необхідне ще світло.
Дозріле насіння у більшості випадків вкрай сухе, його вологість не перевищує 5-20 %. Внаслідок цього проростання неможливе до того часу, поки воно не всмокче певну кількість вологи, необхідної для метаболічної активності. При цьому активізуються присутні у насінні та синтезуються нові ферменти, які беруть участь у розщепленні і використанні поживних речовин, що були накоплені у період формування зародка. Коли насіння просочиться водою, воно набухне і всередині нього може розвиватися посилене дихання.
На ранніх стадіях проростання дихання повністю анаеробне, але коли насінна шкірка лопається, воно стає аеробним і потребує весь час кисню. Дуже погано коли грунт перенасичений водою, тому що тоді погіршується надходження кисню в клітини. Умови проростання насіння (матеріали для 7 кл.)
Деяке насіння повинне перед проростанням пройти через травний канал птахів. Насінна шкірка може порушуватися механічно, наприклад, перекачуючись текучою водою по камінцях. У хвойних рослин період спокою проходить у шишках. Вони склеєні до тих пір, поки сонце не розплавить смолу, яка склеює лусочки шишок.
У більшості насіння при проростанні першим зявляється корінець, який виріс із зародкового. Це допомагає проростку закріпитися в грунті і почати поглинати воду. У процесі росту він перетворюється у первинний корінь, який утворює відгалудження – бічні корені. Так утворюється коренева система.
Пагін по-різному виходить із насіння. У одних рослин сімядолі виходять на поверхню грунту, а в інших не виходять. Тип проростання, при якому сімядолі виходять на повітря називається епігейним – надземним. А тип проростання без виносу сімядолей на повітря, називається гіпогейним – підземним.
Період від проростання до перетворення проростка у самостійний організм виявляється найкритичнішим у онтогенезі рослин. В цей час рослина найбільш чутлива до пошкодження шкідниками і паразитами, а недостача вологи швидко може призвести до загибелі.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Регуляції росту та розвитку рослин. Регуляції росту та розвитку рослин.
 Основні внутрішні фактори, які регулюють ріст та розвиток рослин мають хімічну природу і до них належать гормони. Саме рослинні гормони...
Чи мають рослини власну температуру тіла? Чи мають рослини власну температуру тіла?
Вся життєдіяльність рослин залежить від багатьох факторів, і по-перше – від температури. Яку ж температуру мають рослини? Чи однакова вона у...
Відмінні ознаки покритонасінних рослин. Відмінні ознаки покритонасінних рослин.
Покритонасінні рослини займають панівне становище на планеті. Які ж ознаки допомагають їм у цьому?...
Особливості дихання рослин Особливості дихання рослин
Інтенсивність дихання різна в окремих органах рослини. Вона може змінюватися з віком рослини. Особливо інтенсивно дихає насіння, яке проростає, а...
Презентація “Поширення плодів та насіння” (для 7 класу) Презентація “Поширення плодів та насіння” (для 7 класу)
...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓