Пошук:
Автор Pavlenko | 25 июля 2014 | Коментарів: 0 | Переглянуто 4571
Рубрика: Корисна інформація / Тваринний світ

Кліщі червоного кольору

Червоний колір найчастіше зустрічається серед рослинності, але деякі тварини також ним наділені. Цікаво, але факт, що серед кліщів, таких природно неприємних павукоподібних істот є представники, забарвлені червоним кольором. Я думаю, що кожен з нас неодноразово зустрічав мініатюрних червоних кліщиків на рослинності. Вченими-акарологами доведено, що крім рослин, кліщі червоного кольору можуть жити і на тваринах. 

   Кліщі-краснотілки – яскраві крихітні тваринки, які своїм зовнішнім виглядом нагадують красивих  плюшевих іграшок, якщо дивитись на них, звичайно, у збільшеному вигляді. Розміри їх варіюють від 3 мм до 1 см.

Кліщі-краснотілки мають бархатисте тіло яскраво-червоного забарвлення, суцільно покрите дрібними волосками і досягає 0,5 - 1 см в довжину. Кліщі червоного кольору На відміну від більшості інших кліщів, які п'ють кров або живляться органічними залишками, ці павукоподібні є хижаками і поїдають різних комах. Правда відноситься це в основному до дорослих особин. Личинки першої стадії є паразитами, які харчуються гемолімфою комах і павукоподібних. Потім вони перетворюються на протонімфу – спочиваючу лялечкоподібну стадію. Після цього перетворюються на дейтонімфу - хижу стадію, як і дорослі кліщі. Потім тритонімфу - ще одну спочиваючу стадію і нарешті, ад'юльти - дорослі особини, які знову починають полювати на дрібних безхребетних.

За яскравий, немов святковий наряд місцеві жителі регіонів Індії наділили кліщів-краснотілок безліччю різних імен. У великих кількостях вони з'являються на початку сезону мусонів, тому їх ще називають дощовими кліщами.

У разі небезпеки кліщ-краснотілка підтискає під себе ноги, захищаючи життєво важливі органи, а через кілька хвилин, переконавшись, що йому більше нічого не загрожує, продовжує свій шлях. Гемолімфа цих кліщів наділена фунгіцидною дією, тому вони вже давно використовуються в народній індійській медицині для запобігання паралічів і як афродизіак. А сучасна медицина придивляється до них як до потенційних джерел імунномодуляторів.

Кліщ-краснотілка паразитує на собаках і кішках. Місце паразитування на шкірі тварини - це місця з тонкою шкірою: область навколо очей, область навколо губ, області навколо носа, вушні раковини. У собак найчастіше локалізуються на лапах між пальцями, у кішок локалізуються найчастіше на кінчику хвоста або навколо вух. Цей кліщ є збудником хвороби тромбікульоз. Личинки тромбікули мають яскравий червоний колір і міцно присмоктуються до шкіри. Місця локалізації паразитів дуже сильно сверблять, що може тривати від 2-х днів до 2-х тижнів, навіть після відкріплення личинок. Іноді на шкірі утворюються лусочки. При повторному нападі кліща-краснотілки свербляча реакція проявляється ще сильніше. 

Одним з найбільш підступних і небезпечних шкідників рослин є червоний павутинний кліщ. Виявити його на початковому етапі дуже складно через його крихітні розміри. Червоний павутинний кліщ - тварина червоного або оранжевого кольору, розміром не більше 1 мм. Крім того, бувають не лише червоні кліщики, а й молочно-прозорого, жовтувато-зеленого забарвлення. Але від варіанту забарвлення ступінь їх небезпеки не змінюється. 

Живиться кліщик клітинним соком, порушуючи обмінні процеси в клітинах, викачуючи запаси поживних речовин. Рослинні клітини в результаті цього втрачають здатність до утворення необхідних речовин для життя рослини. Листя поступово знебарвлюються, жовтіють, засихають і обсипаються.

Кліщ червоний яблуневий пошкоджує яблуню. Він яскраво-червоного кольору, завдовжки 0,32 мм. Самка довжиною 0,4-0,5 мм, кольором від Кліщі червоного кольору світло- до вишнево-червоного кольору. Самець 0,3 мм, продовгуватий, оранжево-червоний. Яйце сферичне 0,04 мм, оранжево-червоне з довгим стебельцем в центрі, чим даний вид і відрізняється від інших видів кліщів. Личинки, з трьома парами ніг, 0,17 мм, лимонно-бурі. Німфи мають чотири пари ніг, червоно-коричневі. Зимує у стадії яйця на плодових гілках. Навесні з яєць виходять личинки, які висисають сік з листя. 

Поширений червоний яблуневий кліщ у яблуневих садах Полісся України, однак зустрічається також у лісостеповій і степовій зонах. Як повідомляє сайт «Агробізнес сьогодні» червоний плодовий кліщ є небезпечним шкідником не лише яблуні, а також груші, вишні, сливи, аличі, мигдалю, персику, виноградної лози, смородини, цитрусових, інжиру, терну, крушини, акації білої та багатьох інших культур. 

За вегетаційний період розвивається 5-6 поколінь. Зимують яйця переважно на 2-3 річних гілках, в розвилках, в черешкових слідах, тріщинах кори. Личинки починають відроджуватися у фазу червоного бутону яблуні. Розвиток першого покоління закінчується в кінці цвітіння яблуні. Плодючість 60-90 яєць. Відкладаються яйця літніх поколінь на нижню сторону листків вздовж жилок. Личинки, німфи і дорослі кліщі живляться, висмоктуючи сік із нижньої сторони листків, а при високій чисельності - і з верхньої.

Пошкоджені клітини втрачають значну частину хлорофілу, забарвлюються у бурий колір і відмирають. Втрати хлорофілу у них досягають майже 50 %, що призводить до згасання процесів фотосинтезу і транспірації.

Ось Вам і красиві червоні хижі крихітки – шкідники рослин і тварин.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Трипси – комахи з бахромою Трипси – комахи з бахромою
 Трипси - гнучкі і досить рухливі комахи. Вони мають дві пари характерних вузьких крил, по краях яких наявна бахрома з довгих тонких війок,...
Комахи із мережива Комахи із мережива
 Але не всі знають, що в природі існують крихітні комахи, тіла яких оздоблені мереживом, що створене не руками людини, а генетикою самої...
Візуальні мітки птахів Візуальні мітки птахів
 До візуальних міток птахів, якими наділила їх природа, відносяться: гребені, мочки, сережки, корали, жовті роти пташенят у гнізді....
Жуки, які шкодять плодові рослини Жуки, які шкодять плодові рослини
 Кожен українець, змалку і до старості, полюбляє плоди, вирощені на рідній землі. Першими достигають суниці, потім черешня, а далі все по черзі:...
Рослини-хамелеони Рослини-хамелеони
Найпоширенішими серед рослин-хамелеонів є медунки. Цікаве у них те, що вони можуть змінювати колір своїх квіток. Ближче до верхівки завитка, там де...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓