Пошук:
Автор Pavlenko | 8 апреля 2014 | Коментарів: 0 | Переглянуто 3383
Рубрика: Корисна інформація / Рослинний світ

Луїзіанський мох: не мох, а квіткова рослина

Луїзіанський мох, або його називають іспанський мох – тілландсія усневидна з родини бромелієвих – аерофітна рослина, що в природних умовах росте в основному у тропіках і субтропіках Америки. Вона зовсім не має коренів і зовнішньо нагадує лишайник. Хоча це зовсім не мох і не лишайник, а квіткова рослина, яка дуже схожа на лишайника уснею своїм синьо-зеленим забарвленням.

Штат Луїзіана раніше був одним з рабовласницьких штатів з величезною кількістю плантацій. Зараз більшість з них перетворені на музеї або місця проведення спортивних змагань, хоча там і  досі живуть нащадки плантаторів. Тому назва рослини і пов’язана із даною місцевістю, де на заболоченій місцевості гирла річки Міссісіпі, в штаті Луїзіана, він виростає на болотних кипарисах. У ХVI столітті до Луїзіани вперше прибули іспанці. Тому й називається цей мох ще й іспанським, бо нагадує густі бороди іспанських конкістадорів, які прибули до Америки.

Луїзіанський мох: не мох, а квіткова рослина Луїзіанський (іспанський) мох – рослина-епіфіт. Стебла тонкі, ниткоподібні, сильно розгалужені, з невеликими шилоподібними листками. Основа стебла обплітається навколо гілок дерев, а довгі срібно-сірі пагони звисають вниз. Забарвлення у них може бути, і сіро-зелене, і сіро-голубе. З часом старі пагони відмирають, а живою залишається лише центральна частина волокнистої тканини. Довжина живих пагонів становить 15-20 см, відмерлі пагони продовжують звисати з молодих, утворюючи «бороди» довжиною до 3 м. Молода рослина корінням зміцнюється в корі дерева, але не паразитує на ньому. Величезними гірляндами пагони звисають з дерев, скель і, навіть, поселяються на телеграфних стовпах та проводах. 

 Воду мох поглинає за допомогою лускоподібних волосків, які покривають всю рослину. Квітки дрібні, жовті, поодинокі, які з’являються в пазухах листків.Луїзіанський мох: не мох, а квіткова рослина Плід – коробочка.

Поширюється іспанський мох за допомогою вітру, який відриває пагони і переносить їх на великі відстані. Також пагони луїзіанського моху використовуються птахами для будівництва гнізд. В колоніальні часи ним користувалися для набивання матраців і подушок, виготовлення м'яких меблів, нині ним продовжують користуватися для виготовлення ритуальних ляльок вуду.

Вирощувати іспанський мох зовсім неважко, ця рослина полюбляє значну вологість повітря, добре освітлення і температуру 20-30 С протягом усього року. Розмножується вегетативно. Пагони відривають від материнського організму і просто обмотують навколо якоїсь опори, яка може бути не завжди гілкою. Але обов’язково так, щоб один кінець вільно звисав вниз. Через деякий час «живець» розростеться і стане досить привабливим. 

Отже, луїзіанський мох досить незвичайна рослина і потребує до себе більшої уваги, ніж вона має сьогодні серед квітникарів. Він багаторічний і виглядає досить добре круглий рік, не пошкоджуючись ніякими шкідниками і хворобами. 

На сьогоднішній день цю рослину використовують майстри аранжування при створенні квіткових композицій. У висушеному і підмальованому вигляді вона є улюбленим матеріалом для флористів.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Пригостили «чудо-ягодою» - гумі. Смакота! Пригостили «чудо-ягодою» - гумі. Смакота!
 Плоди на довгій плодоніжці, яскраво-червоного забарвлення,  поверхня яких вкрита дрібними сріблястими крапками. Дуже приємні на смак і...
І таким рослинам є місце - під’ялинник І таким рослинам є місце - під’ялинник
 У верхній частині стебла розміщені квітки у формі дзвоника довжиною до 1,5 см, зібрані щільною китицею. Вони також блідо-жовті і ніяк не...
Рослина, що має два Рослина, що має два "обличчя"
 Хвощ польовий – багаторічна трав’яниста рослина, яка постає перед нами неначе з двома обличчями, дволика, як сьогодні говорять...
Рослина-верхолаз Рослина-верхолаз
З роками ці пагони повністю обплітають стовбур дерева-жертви. Вони стискають його з такою силою, що поступово врізуються в кору і душать рослину....
Як рослини можуть рухатися. Як рослини можуть рухатися.
Якщо молода рослина, що впала, відокремившись від материнської, не знайшла під собою вільного місця для укорінення (тобто впала на листочок, камінчик...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓