Пошук:
Автор Pavlenko | 20 ноября 2009 | Коментарів: 0 | Переглянуто 8609
Рубрика: Корисна інформація / Рослинний світ

Забарвлення квіток

Вся різноманітність забарвлення квіток забезпечується досить невеликим набором пігментів. Червоне, жовте та оранжеве забарвлення обумовлене каротиноїдами. Але головні пігменти квітів – флавоноїди – сполуки, у яких два ароматичних кільця, пов'язані між собою трьохвуглецевим фрагментом. Флавоноїди присутні у всіх покритонасінних рослин, і лише зрідка зустрічаються у водоростей і тварин. У листках вони затримують ультрафіолетову радіацію, руйнуюче діють на нуклеїнові кислоти і білки та вибірково поглинають синьо-зелені і червоні промені, які дуже важливі для фотосинтезу.
Один з найбільших класів флавоноїдів – антоціани – відіграють провідну роль у визначенні забарвлення квіток. До них належить більшість червоних і синіх рослинних пігментів. Вони розчинні у воді і знаходяться у вакуолях. Каротиноїди, навпаки, жиророзчинні і містяться у пластидах.
Забарвлення квіток
Забарвлення квіток
Забарвлення квіток
Колір антоціанового пігмента залежить від кислотності клітинного соку у вакуолях. Наприклад, ціанідин – червоний у кислому середовищі, фіолетовий у нейтральному, а синій у лужному. У деяких рослин забарвлення квіток змінюється після запилення, в основному за рахунок антоціанів, які роблять їх менш помітними для комах.
Флавоноли – друга група флавоноїдів, також дуже часто міститься у листках та квітках. Більшість з них майже безколірні, але можуть надавати квітам відтінок слонової кістки або білизни.
У всіх покритонасінних рослин характерна пігментація квіток залежить від змішування в різних пропорціях флавоноїдів та каротиноїдів. Яскраве осіннє забарвлення листків пов'язане із перетворенням великої кількості безколірних флавонолів у антоціани при руйнуванні хлорофілу.
Деякі квіти мають на периферії пелюстки, які забарвлені каротиноїдами, тому вони відбивають ультрафіолетові промені. Цетральна частина цих квіток забарвлена флавоноїдами. Отже, здатність квіток відбивати ультрафіолет пов'язана із присутністю каротиноїдів, тобто ультрафіолетовий узор більше присутній у жовтих квітах.
У деяких рослин червоний пігмент зовсім не антоціановий і, навіть, не флавоноїдної природи. Він відноситься до більш складних ароматичних сполук – бетаціанінів. Саме ними забарвлені, наприклад, столові буряки.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Чим поєднані рослинні пігменти та пігменти тварин і тіла людини. Чим поєднані рослинні пігменти та пігменти тварин і тіла людини.
Головною складовою частиною гемоглобіну, як і хлорофілу, є порфіринове ядро, в центрі якого міститься атом заліза. У хлорофілу в центрі міститься...
Тварини-запилювачі Тварини-запилювачі
Тварини-запилювачі: - перетинчастокрилі; - лускокрилі; - твердокрилі; - птахи; - рукокрилі....
Вітрозапильні рослини (у рамках шкільної програми) 7 кл. Вітрозапильні рослини (у рамках шкільної програми) 7 кл.
За програмою 7 класу на тему «Запилення квіткових рослин» відводиться всього один урок, тому досконало розібратися у даній темі учням важко. Я...
Рослини-хамелеони Рослини-хамелеони
Найпоширенішими серед рослин-хамелеонів є медунки. Цікаве у них те, що вони можуть змінювати колір своїх квіток. Ближче до верхівки завитка, там де...
Презентація “Запилення квіток” для 7 класу Презентація “Запилення квіток” для 7 класу
...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓