Пошук:
Автор Pavlenko | 20 апреля 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 16537
Рубрика: Корисна інформація / Рослинний світ

Особливості дихання рослин

Процес дихання – одна з важливих сторін обміну речовин. Воно являє собою комплекс окислювальних і відновлювальних процесів, які каталізуються відповідними ферментами.
Дихання слугує джерелом енергії для всіх біохімічних процесів, які відбуваються в клітинах організму. Хімічна енергія, яка утворюється в процесі дихання, по-різному перетворюється, обумовлюючи проходження ряду процесів, пов’язаних з перетворенням речовин, ростом і рухами рослин. Частина її виділяється у вигляді теплової енергії. Особливості дихання рослин
Інтенсивність дихання різна в окремих органах рослини. Вона може змінюватися з віком рослини. Особливо інтенсивно дихає насіння, яке проростає, а також квітки у вищих рослин. Великою енергією дихання відрізняються нижчі організми – бактерії і цвільові грибки.
Інтенсивність дихання змінюється в процесі онтогенезу рослин. У молодої рослини дихання відбувається інтенсивніше, а з віком значно зменшується. За дослідженнями вчених у листках зимової капусти “Амагер” після її зрізування дихання складало 314 мг вуглекислого газу на 1 кг сирої маси на годину, а на 70-й день – всього 27 мг.
Під час цвітіння у квітів спостерігається значне підвищення дихання і падіння його в листках та інших вегетативних органах. З моменту утворення плодів і в міру їх збільшення дихання падає, а вже коли дозрівають і при збереженні різко зростає.
Особливе значення на дихання рослин має температура. З її підвищенням величина дихання також зростає, а з її пониженням помітно падає. До температури 40⁰C дихання підвищується, а при 50⁰С, починається відмирання цитоплазми, і дихання різко падає.
Однією з важливих умов для дихання є наявність кисню. Але не потрібно забувати, що дихають не лише надземні органи, а й підземні. Тому дуже важливо постійно проводити спушування грунту. На тих грунтах, де є надлишок вологи (заболочення), коренева система може відчувати недостачу кисню, що рано чи пізно призведе до негативного впливу на ріст та розвиток рослини в цілому.
Важливе значення на дихання виявляє вуглекислий газ. При підвищеному його вмісті дихання падає. Високі концентрації вуглекислоти використовуються для зберігання плодів та овочів.
Дихання підвищується під впливом подразнень. Якщо рослину поранити, дихання зросте. Розрізана картопля, за дослідженнями польських вчених, дихає в 5-6 разів інтенсивніше, ніж ціла.
Отже, дихання важливий фізіологічний процес, що допомагає рослинам рости та розвиватися.скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Презентація «Вирубування лісів – втрата дихання планети» Презентація «Вирубування лісів – втрата дихання планети»
...
Презентація «Дихання людини. Легені» Презентація «Дихання людини. Легені»
...
Чи мають рослини власну температуру тіла? Чи мають рослини власну температуру тіла?
Вся життєдіяльність рослин залежить від багатьох факторів, і по-перше – від температури. Яку ж температуру мають рослини? Чи однакова вона у...
Презентація «Функції листка: фотосинтез, дихання, транспірація» для 7 кл. Презентація «Функції листка: фотосинтез, дихання, транспірація» для 7 кл.
...
Презентація “Дихання людини” (для 9 кл.) Презентація “Дихання людини” (для 9 кл.)
...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓