Пошук:
Автор Pavlenko | 29 января 2010 | Коментарів: 0 | Переглянуто 6004
Рубрика: Корисна інформація / Різне

Що собою являє такий ворог, як наркотик?

Що собою являє такий ворог, як наркотик?
(людям, які мають великий наркотичний досвід, читати непотрібно)

Слово "наркоманія” грецького походження: "narkё” – означає оціпеніння, оніміння, "mania” – безумство, божевілля. Наркоманія – це особливе психічне захворювання, що проявляється нестримним потягом людини до наркотичного стану. Воно являє собою зміну стану психіки, коли відбувається послаблення всього суб’єктивно неприємного та підсилення всього суб’єктивно приємного, тобто виникає ейфорія:
- замість психічного напруження виникає розслаблення;
- замість слабкості та в’ялості виникає прилив енергії;
- замість нудьги – галюцинації;
- замість тривоги та страху – безтурботність;
- приємні тілесні відчуття з більш-менш помутнілою свідомістю, перекрученим сприйняттям часу, розміру, відстані, форми предметів.
Саме ейфорія є причиною болісного прагнення до вживання наркотичних речовин. Але ейфорія швидко минає і настає абстиненція – неприємні больові відчуття в усіх частинах тіла, які стають нестерпними і роблять людину здатною на які-завгодно дії, навіть, найтяжчі злочини.
Важкість положення наркомана ускладнюється зниженням інтенсивності реакції психіки на попередню дозу наркотичної речовини. Тому для досягнення бажаного наркотичного стану вимагається більш висока доза. Що собою являє такий ворог, як наркотик?
Що ж собою являє такий ворог, як наркотик? Це необхідно знати всім: тим, хто наважився їх приймати та отримав залежність, їхнім батькам, сім’ї, друзям, коханим …
1. Каннабиноїди. Це речовини із рослини "Cannabis sativa"("каннабис сатива”) – коноплі, з яких отримуються:
-маріхуана (анаша, травка, план, драп) – висушена та подрібнена верхня частина рослини;
-гашиш – смола, яка виробляється каннабисом у певний період вегетації рослини.
Ці наркотики в основному курять, рідше жують або заварюють. Вони викликають досить сильну психологічну залежність, призводять до поступового руйнування центральної нервової системи та деградації особистості.

2. Опіати. Що собою являє такий ворог, як наркотик? Це група речовин, які отримуються із опію. Його джерелом є опійний мак. Найпоширеніші опіати – це морфін, кодеїн та синтетичні цього ряду – метадон, трамадол, а напівсинтетичним є героїн. Ці наркотичні речовини, а найбільше героїн, викликають фізичну залежність та сильну психологічну залежність. Для залежності достатньо 2-3 прийомів. Кустарно приготована з маку наркотична речовина називається "ширка” або "чорна”.
Що собою являє такий ворог, як наркотик?
3. Кокаїн. Це алкалоїд, що виділяється із листків чагарника коки, який росте у Південній Америці. Надто небезпечний наркотик, викликає сильну психологічну залежність і досить швидке руйнування центральної нервової системи. Метод його використання – вдихання носом, рідше куріння. Кокаїн містить кристали, які називають "крек” або "рок”.

4 Амфетаміни. Це досить великий список, який включає амфетамін, метамфетамін (первітин, "винт”), ефедрон, метилендиоксиметамфітамін [/b[b]](МДМА, "экстези”). Вживають по різному: внутрішньом’язево, внутрішньовенно, орально. Дія на організм проявляється в появі ейфорії, загостренні емоційного стану, підвищенні миролюбності, вимаганні інтелектуальних та фізичних контактів, підвищенні комунікабельності. Побічні ефекти – підвищене потовиділення, затуманений зір, коливання кровоносного тиску, що пізніше переходить у психічні порушення, панічні стани та глибокі депресії.

5. Галюциногени. Це ЛСД, мескалін, псилоцин… Використовуються у желатинових капсулах, таблетках різного кольору. Дії його проявляються у появі галюцинацій, зниженні здатності розмірковувати, втраті контролю та появі панічного стану. Тривале вживання призводить до порушення психіки.

6. Депресанти. Це барбітурати, снодійні, міорелаксанти, транквілізатори. У зміні фізичного стану виникають млявість, заціпеніння, нерозбірлива мова, блювання, порушення координації та мови.

Як можна визначити наркомана?

Загальні зовнішні ознаки: блідість шкіри, розширені (інколи звужені) зіниці, застигнутий погляд, сповільнена мова, порушення координації руху, одяг такий, щоб сховати сліди введення, …
Поведінка та спеціальні ознаки відрізняються у залежності від виду наркотика, дози, часу прийняття…
- після прийняття маріхуани чи гашиша через 5-15 хв. виникає відчуття підвищеного настрою, прилив сил, голод, спрага, веселість, сміх, говірливість, бажання солодощів, посилення апетиту, а потім настають тривога, страх, агресія. Зіниці розширені, блискучі, губи сухі, м’язові подьоргування, з’являються галюцинації. Закінчується все це тяжким сном, слабкістю, апатією.
- Після прийняття опіатів підвищується настрій, виникає ейфорія, відчуття комфортності, зіниці звужені, обличчя та шия червоніють, з’являється свербіння шкіри. Людина стає малорухливою, шукає відчуження та спокою. Потім цей стан змінюється оживленням, говірливістю, підвищеною жестикуляцією та мімікою. Мова та координація рухів не порушені, тому такі люди часто можуть приховувати ознаки, крім звужених зіниць. При виході із цього стану зіниці розширяються, виникає нудота, блювання, біль та всі інші ознаки абстиненції.
- При вживанні амфетамінів підвищується фізична активність, ейфорія, відчуття невагомості, з’являється розсіяна увага, підсилюється статевий потяг, зникає сон. Вихід із такого стану супроводжується страшною депресією, безсонням, тривожністю, апатією… Психостимулятор ефедрон після тривалого приймання викликає недоумкуватість, загальну депресію та параліч кінцівок.
- Вплив галюциногенів викликає появу незвичних кольорових спалахів, звукових сигналів, фантастичних видінь. Зовнішньо це проявляється у відчутті відчуження, незв’язній мові, сміху, що змінюється на плач, неврівноваженій поведінці, порушенні здатності нормально мислити і міркувати, з’являються неадекватні дії та рішення, що часто призводять до нещасних випадків. Такі люди в стані галюциногенного сп’яніння можуть спровокувати критичні ситуації, причинити шкоду собі або оточуючим людям. Після виведення галюциногенів ще тривалий час зберігається депресія із короткочасними спалахами ефекту дії цих наркотиків.

Який вплив цих наркотичних речовин на здоров’я?

При вживанні маріхуани, гашиша виникають: анемія, ризик легеневих захворювань, погіршення розумової діяльності, зниження імунітету, пошкодження функціонування статевих органів, що призводить до дефектів розвитку потомства.
При вживанні кокаїну та амфетамінів постійно виникають різноманітні психози, депресії, безсоння і часто все це призводить до смерті.
При вживанні морфіну, героїну, кодеїну постійно знижуються ритм серцебиття та дихання, з’являються такі захворювання як гепатит, цироз печінки, тромбофлебіт, ендокардит, абсцес мозку, розумова деградація, дефекти у новонароджених дітей.
При вживанні галюциногенів виникають пошкодження функціонування мозку, непередбачувана поведінка, схильність до самогубства, нещасні випадки, дефекти розвитку у нащадків.

А тепер ви повинні самі зробити вибір "бути чи не бути” життю з наркотичними речовинами. Щастя Вам та успіхів!
Що собою являє такий ворог, як наркотик?
скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Подібні публікації:
Ще раз про алкоголізм для молоді!!! Ще раз про алкоголізм для молоді!!!
 ...можу сказати, що за останні роки я не пам’ятаю ні єдиного дня, щоб мені не зустрічалися молоді люди, які у більшій чи меншій мірі...
Вітаю Вітаю
     Я вдячна, що Ви завітали на мій сайт - сайт шкільного вчителя біології. Адже школа була, є і буде в житті кожного. Для...
Матеріали до уроків з біології тварин для 8 кл. про особливі ознаки типу Хордові Матеріали до уроків з біології тварин для 8 кл. про особливі ознаки типу Хордові
Матеріали до уроків з біології тварин для 8 кл. про особливі ознаки типу Хордові допоможуть учням у вивченні загальних особливостей цих тварин та...
Перелік МАНівських робіт Перелік МАНівських робіт
Перелік МАНівських робіт...
Метод  евристичної бесіди – пошуковий метод Метод евристичної бесіди – пошуковий метод
Учні добувають нові знання в процесі колективних роздумів та узагальнень, спираючись на свої вже існуючі знання. 1. Уявіть, що одна ізольована...
Навігація ↓
Реклама ↓
Статистика ↓
bigmir)net TOP 100

free counters
Реклама ↓
На сайті знайшли ↓